محرومیت بی‌سابقه در نظام مهندسی

به گزارش تاسیسات نیوز،  شورای انتظامی نظام مهندسی استان مازندران، حکم به محکومیت انتظامی حمزه شکیب، عضو هیئت مدیره نظام مهندسی تهران و رئیس شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان کشور، به دو مجازات انتظامی به شرح زیر صادر کرد:
مجازات انتظامی درجه ۴: محرومیت از استفاده از پروانه اشتغال به مدت ۱۲ ماه و ضبط پروانه اشتغال به مدت محرومیت.
مجازات انتظامی درجه ۳: محرومیت از استفاده از پروانه اشتغال به مدت ۳ ماه و ضبط پروانه اشتغال به مدت محرومیت.
گفتنی است که پس از قطعیت حکم مذکور، نامبرده تا ۵ سال از انتخاب شدن به سمت عضو هیئت مدیره سازمان استان محروم می‌شود و از تصدی یا انتخاب شدن به سمت شورای انتظامی و بازرس نظام مهندسی استان، شورای مرکزی و شورای انتظامی کشور به مدت دو برابر مدت محرومیت استفاده از پروانه اشتغال محروم خواهد بود.
گفتنی است این مجازات بعد از گفتگوی حسن قربانخانی و اظهارات رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان در نشست خبری در خصوص ۹ نفر از اعضای هیئت مدیره با تیتر “از رئیس سازمان نظام مهندسی شکایت می‌کنم” اتفاق افتاد که در ادامه متن این گفتگو آمده است:
یکی از آن ۹ نفر اشاره شده از سوی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان بنده هستم و بابت این سخنان از وی در مراجع قضایی و انتظامی شکایت رسمی خواهم کرد.
وی ادامه داد: رئیس سازمان ۹ سال هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی تهران بوده و حدود سه سال است که رئیس شورای مرکزی است. با توجه به این سابقه فعالیت مدیریتی، این سوال مطرح می‌شود که آیا وی در بروز وضعیت کنونی نقش نداشته است. چرا این شخص فرافکنی می‌کند؟
عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با یادآوری این‌که برای انتخاب رئیس موردنظر وی در سازمان (نظام مهندسی تهران) ۲ ماه جلسات هیئت مدیره برگزار نشد، اضافه کرد: در یکی از جلسات هیئت مدیره که برگزار و اعضا به حدنصاب رسیده بودند، اجازه توزیع برگ رای داده نشد. اما پس از حذف یکی از اعضای هیئت مدیره،‌ شرایط برای انتخاب رئیس موردنظر فراهم شد.
قربانخانی در خصوص بخش دیگری از اظهارات رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان و انتقاد از وزارت راه و شهرسازی مبنی بر این‌که چرا این وزارتخانه با ۹ عضو هیئت مدیره استان تهران مماشات می‌کند و اعضای علی‌البدل جایگزین این افراد نمی‌شوند، گفت: در این رابطه قانون می‌گوید هر عضو هیئت مدیره سازمان‌های نظام مهندسی که ۴ جلسه پشت سر هم و ۸ جلسه متناوب غیبت داشته باشد باید به شورای مرکزی معرفی شود. در واقع غیبت زمانی برای اعضای هیئت مدیره لحاظ می‌شود که جلسات به حد نصاب برسد. آیین‌نامه‌های اجرایی و ابلاغیه‌های وزارت راه و شهرسازی می‌گوید وقتی جلسه برگزار نمی‌شود، نبود اعضا غیبت محسوب نخواهد شد.
وی دلیل هجمه به ۹ عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران را چینش بازرسان و اعضای شورای انتظامی نظام مهندسی دانست و افزود: چرا در زمانی که دوره کنونی رو به اتمام است می‌خواهند حق دوره بعدی هیئت مدیره را پایمال کنند؟ چرا برخی به‌دنبال حذف یکی از بازرسان سازمان هستند که گزارش تخلفات رئیس سازمان را به نهادهای بالادستی ارائه کرده است؟
وی بیان کرد: بالاتر از قانون نداریم؛ اگر تخلفی صورت گرفته باید در مراجع مربوطه به‌ آنها رسیدگی شود، نباید با استفاده از رسانه‌ها بخواهند به عده‌ای فشار بیاورند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;