لذت آشپزی در آشپزخانه فضای باز

  اگر ویلا یا باغی دارید از ساخت آشپزخانه ای مختصر در فضای بیرون که اکثر افراد خانواده و حتی میهمان ها را  به خود جلب می کند، غافل نشوید.   

KN2-10189

برای محافظت وسایل از باد، باران و غیره بهتر است جنس کباب پز، کشوها و سینک را استیل ضدزنگ و ضدآب انتخاب کنید.

نصب آشپزخانه در ایوان یا زیرپله، وسایل را در برابر باران و آفتاب محافظت خواهد کرد. اگر این امکان وجود ندارد، از یک چتر بزرگ استفاده کنید و میز، صندلی ها و مواد غذایی را در زیر آن قرار دهید.

سعی کنید در ساخت آشپزخانه از مواد بادوام در برابر تغییرات دما استفاده کنید. استفاده از سنگ رودخانه ای به عنوان کف و دیوارها، ضمن آنکه هماهنگی ایجاد می کند، از دوام بالایی نیز برخوردار است.

با کشیدن دیواری کوتاه جایی برای قرار دادن غذا و نوشیدنی خواهید داشت و حدود آشپزخانه خود را نیز مشخص و محصور می کنید. مصالح دیوار بسته به سلیقه شما می تواند آجر، سنگ و چوب باشد. در داخل دیوار فضایی برای نصب سینک، کابینت، گاز، فر، ظرفشویی، هیزم و جایی محصور برای قراردادن زباله در نظر بگیرید.

سعی کنید تعداد کشوها و کابینت ها به اندازه لازم باشد تا مجبور به جابه جایی وسایل از داخل خانه نشوید.

اطراف این فضا را با گل ها، گیاهان، درختان مو و پوشش های گیاهی مورد علاقه بپوشانید و از طبیعت لذت ببرید. از نیمکت، میز و صندلی برای استراحت و ایجاد محیطی صمیمی استفاده نمایید. می توانید برای پایین آوردن هزینه، با استفاده از چوب های معمولی خود میز و صندلی بسازید.

چراغ های رومیزی قابل انعطاف و نصب روی نرده یا دیوار امکان استفاده از نور را در تاریکی فراهم می کند. اگر آشپزخانه تان مسقف بوده و باران به آن نفوذ نمی کند، برای خنک شدن فضا از پنکه سقفی استفاده کنید. در غروب های سرد می توان از شومینه برای گرم شدن میهمان ها استفاده کرد.

یکی از مزیت های آشپزخانه های بیرونی، به خصوص اگر از هیزم به عنوان سوخت استفاده شود، امکان طبخ غذا با حرارت بالا است. بعضی ترجیح می دهند از دو نوع گاز یکی به عنوان کباب پز و دیگری به عنوان فر برای تهیه شیرینی های مختلف استفاده کنند. از تصاویر ایده بگیرید و یک بار دیگر خوش سلیقه بودن خود را ثابت کنید.

دوهفته نامه پیام ساختمان مهر ماه 1391 سال نهم شماره145

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;