فراخوان مسابقه طراحی حجم و المان شهری میدان صنعت

شهرداری منطقه ۲ تهران، با اعلام فراخوان از هنرمندان و طراحان دعوت کرد تا در مسابقه طراحی حجم و المان شهری میدان صنعت مشارکت کنند.
به گزارش تاسیسات نیوز، مهدی صالحی، با بیان اینکه میدان صنعت از جمله میادین شاخص پایتخت است، گفت: المان شهری امروزه یکی از الزامات شهری برای ایجاد جذابیت‌های بصری، یکپارچگی و هویت بخشی به شهر است که با ترکیب هنر، علم، معماری و طراحی ساخته شده می‌تواند مفاهیم انتزاعی را به مخاطبین ارائه کند.
وی با بیان اینکه مدیریت شهری منطقه در تداوم طرح‌های آراستگی بصری، نصب المان‌ها متناسب با استانداردهای زیباسازی شهری را در دستور کار قرار داده است، افزود: در همین راستا همزمان با طرح ساماندهی ترافیکی میدان صنعت، در نظر داریم تا طراحی حجم و المان شهری میدان را با مشارکت طراحان و هنرمندان اجرا کنیم.
صالحی باز آفرینی ارزش‌های فرهنگی در هویت اجتماعی و شهری را از رویکردهای این فراخوان برشمرد و گفت: بهره مندی از نشانه‌ها و نمادهای فرهنگی در معماری و سیمای منظر شهری، توجه به ارزش‌های اخلاقی و یادآوری مفاهیم ارزشمند انسانی و ترویج فرهنگ با بهره از اثربخشی و خلق آثار هنری برای ایجاد سرمایه‌های فرهنگی از شاخصه‌ها و رویکردهای طراحی المان است.
شهردار منطقه ۲ بابیان اینکه علاقمندان می‌توانند جهت اطلاع از شرایط ثبت نام به وبگاه شهرداری منطقه به آدرس https://region2.tehran.ir مراجعه کنند گفت: شرکت کنندگان می‌توانند آثار خود را تا ۱۵ مرداد ماه به دبیرخانه فراخوان در معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ارسال کنند.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;