تخطی برخی از شرکت‌های سیمان از نرخ مصوب

طبق تصمیم‌گیری ابلاغ شده انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان در خصوص اصلاح قیمت‌ها و ابلاغ نرخ‌ها  مقرر است تا  برای رونق تولید یکسان‌سازی قیمتی پیگیری می‌شود تا منافع ملی تامین و اشتغال این حوزه حفظ شوداما آنگونه که مدیرعامل یک شرکت تولیدکننده  می‌گوید برخی شرکت‌ها نرخ‌های مصوب را رعایت نمی‌کنند.
به گزارش پایگاه خبری تاسیسات نیوز، رضا جمارانیان مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تامین شستا گفت: مطابق مصوبات نخستین شورای هماهنگی مدیران عامل شرکت های سیمانی هلدینک فارس خوزستان و شرکت سیمان تامین شستا، تمامی شرکت‌ها باید از قیمت‌های مصوب تبعیت کرده و در حوزه داخلی و صادرات با قیمت واحد نسبت به فروش اقدام کنند.
او با اشاره به قرار گیری درسال رونق تولید، صنعت ملی سیمان را دارای ارزش افزوده بالا دانست که به منابع داخلی اتکا دارد.
وی ادامه داد: برخی شرکت‌ها و هلدینگ‌های سیمانی از نرخ مصوب تخطی می‌کنند اما شرکت‌های سیمانی تابعه سیمان تامین و هلدینگ فارس خوزستان طبق مصوبات اعلامی در حوزه فروش سیمان فعالیت خواهند داشت و هیچ تخلفی از سوی هلدینگ‌ سیمان تامین و شرکت‌های تابعه پذیرفته نخواهد شد.
جمارانیان افزود: طبق تصمیم‌گیری ابلاغ شده انجمن صنفی کارفرمایان این صنعت در خصوص اصلاح قیمت‌ها و ابلاغ نرخ‌ها مقرر است تا برای رونق تولید یکسان‌سازی قیمتی پیگیری می‌شود تا منافع ملی تامین و اشتغال این حوزه حفظ شود.
برخی مشاهدات و شنیده‌ها حکایت از این موضوع دارد که برخی شرکت‌ها و هلدینگ‌های فعال دراین صنعت، با رعایت‌نکردن قیمت‌های مصوب به «دامپینگ قیمتی» در بازار اقدام کرده و در عمل به اشتغال موجود و منافع ملی در صنعت سیمان آسیب وارد خواهند کرد.
مطابق اعلام انجمن صنفی کارفرمایان و ابلاغ سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، همه تولیدکنندگان سیمان ایران موظف هستند تا با نرخ واحد اقدام به فروش محصولات خود کنند؛ اما با اقدام اخیر برخی شرکت‌ها، منافع مقطعی برخی شرکت‌ها تامین و در آینده نه چندان دور، این اقدام آنها باعث زیاندهی و تعطیلی برخی واحدها در کشور خواهد شد.
منبع خبرگزاری پانا
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.