تامین صنایع راهبردی با چدن نشکن ساخت داخلی

یک شرکت فناور داخلی توانسته است با فناوری داخلی فرآوری و تولید آلیاژ چدن نشکن نیاز صنایع راهبردی همچون خط لوله، برق، خودرو و ماشین آلات را تأمین کند
به گزارش پایگاه خبری تاسیسات نیوز، یک شرکت فناور داخلی توانسته است از آلیاژ چدن نشکن  برای تولید لوله و اتصالات چدن نشکن جهت انتقال آب از مراکز تولید به نقاط مصرف استفاده کند. مدیر عامل شرکت “هامون نایزه” با بیان این‌که لوله‌هایی با قطر ۸۰ تا ۸۰۰ میلیمتر، در این کارخانه تولید می‌شود، گفت: عمده این تولیدات در بخش آب و فاضلاب کشور و برای ایجاد شبکه‌های انتقال و توزیع آب و فاضلاب استفاده می‌شود.
نصرالله محمد حسین فلاح رئیس هیات مدیره با اشاره به ظرفیت صادرات این محصول بیان کرد: از آنجایی که به‌طور کلی تمامی کشورهای منطقه ما در منطقه خشک و نیمه خشک قرار دارند دسترسی به بازار کشورهای اطراف مهمترین هدف شرکت است. در حال حاضر بازار صادرات محصولات این شرکت به کشور اوکراین در مرز اروپا توسعه یافته است. او همچنین به ظرفیت تولید سالیانه ۱۰۰ هزار تن اشاره کرد و گفت: شمش فولادی و آلیاژی، پایه برق مخروطی و استوانه‌ای، پایه روشنایی و قطعات ریخته‌گری از دیگر محصولات این شرکت است که موفق به ورود به بازارهای جدیدی در حوزه های ساختمان، برق و خودرو شده است.
فلاح درباره این پایه های تولید داخلی گفت: این پایه‌های چدن در شبکه‌های توزیع برق بیشترین استفاده را دارند، از ویژگی‌های این محصول می‌توان به قابلیت استفاده در مناطقی که عبور و مرور ممکن نیست یا خاک‌ها برای نصب پایه‌ها ناپایدار است، استفاده کرد. به گفته او، منطقه خلیج فارس با تنوع آب و هوایی گرم و خشک، با کاهش کیفیت خاک و افزایش مناطق بیابانی مواجه است بنابراین لازم است زیرساخت‌ها و مصالح مورد استفاده در این نوع مناطق تفاوت عمده‌ای با دیگر مناطق داشته باشد تا از خسارات ناشی از توفان، بادهای شدید، خورندگی خاک و آب در امان باشد.
فلاح، پایه‌های چدن نشکن را راهکاری برای مناطق این چنینی دانست و گفت: این پایه‌ها در کلاس‌های متفاوت و منطبق با نیازهای شرکت‌های نصب کننده ارائه می‌شود، همچنین وزن پایین نسبت به پایه‌های چوبی و بتنی، مقاومت در برابر آتش‌سوزی و تخریب و هزینه تعمیر و نگهداری کمتر از ویژگی‌های پایه‌های چدنی نشکن تولید شده توسط این شرکت است.
منبع ایرنا
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;