تعامل سازمان ثبت اسناد و نظام مهندسی تهران افزایش می یابد

به گزارش تاسیسات نیوز، جلسه کارگروه مشترک سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و اداره‌کل ثبت ‌اسناد و املاک استان تهران به دعوت و میزبانی این اداره‌کل در تاریخ ۱۳ دی‌ماه برگزار شد.
این جلسه با حضور مهندس ریاست، برخی از اعضای هیئت‌مدیره و رئیس دفتر تهیه نقشه‌های تفکیکی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران از یک سو و مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک استان تهران، معاون املاک و کاداستر ثبت استان، رییس اداره امور نقشه‌برداری و کاداستر ثبت استان و کارشناس کاداستر ثبت استان از سوی دیگر تشکیل شد.
این جلسه به‌منظور بررسی روند اجرای تفاهم‌نامه فی‌مابین با موضوع تهیه نقشه‌های تفکیکی و اتخاذ تدابیر لازم و هماهنگی‌های بیشتر و همچنین آسیب‌شناسی مشکلات مرتبط با این امور برگزار شد.
در این جلسه به چالش‌ها و مشکلات مرتبط با موضوعات کاداستر و نقشه‌برداری پرداخته و در مورد مسائلی چون تعرفه هزینه‌های نقشه‌برداری در نظام مهندسی، برون‌سپاری نقشه‌برداری و نکات مربوط به قانون تفکیک آپارتمان‌ها تبادل‌نظر شد.
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران ضمن تقدیر و تشکر از دعوت مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک استان تهران، بر لزوم برگزاری جلسات مشترک مستمر تأکید کرد و گزارشی جامع از مباحث مطروحه و روند جاری ارائه کرد.
وی همچنین خواستار برگزاری دوره‌های آموزشی جدید و دوره‌های بازآموزی تهیه نقشه‌های تفکیکی آپارتمان، صدور گواهی‌نامه‌های پایان دوره و استفاده از ظرفیت دانشگاهی جهت برگزاری این دوره‌ها شد.
در این جلسه مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک استان تهران بر لزوم بازنگری تعرفه‌ها و نظارت دقیق و منظم بر عملکرد مهندسین نقشه‌بردار فعال در حوزه نقشه‌های تفکیکی تأکید کردند و خواستار ارائه راهکار و پیشنهاد در جهت بازنگری بر تفاهم‌نامه بودند.
در ادامه این نشست طرفین بر اهمیت الکترونیکی شدن فرآیند تهیه نقشه‌های تفکیکی تأکید داشتند و پیرو جلسات قبلی روند ایجاد سامانه یکپارچه مکانیزه و بر خط نقشه‌های تفکیکی در سطح استان تهران توسط رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران توضیح داده شد.
در پایان نیز طرفین بر ضرورت برگزاری جلسات کارگروه مشترک در قالب تفاهم‌نامه و همچنین تشکیل جلسات سه‌جانبه با حضور مدیران و نمایندگان شهرداری استان تهران در خصوص رفع مشکلات جاری ازجمله پارکینگ‌ها و تعیین تعرفه جهت خدمات ارائه‌شده به شهرداری و …تأکید کردند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;