بیانیه نظام مهندسی درباره آتش سوزی بیمارستان قائم رشت

در پی حادثه دلخراش آتش‌سوزی سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ بیمارستان قائم رشت، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان بیانیه‌ای صادر کرد.
به گزارش تاسیسات نیوز، در این بیانیه با ابراز تأسف از حادثه پیش‌آمده، بر عدم رعایت ضوابط مبحث ۲۲ مقررات ملی ساختمان که موجب حوادثی چون کمپ درمانی لنگرود، امامزاده ابراهیم شفت و چند حادثه کوچک و بزرگ تأسف‌بار دیگر شده، از دستگاه‌های ذی‌ربط و شهروندان اهمیت رعایت «مقررات ملی و نظارت بر بهره‌برداری از ساختمان‌های» سازمان نظام مهندسی ساختمان را یاداور شده تا از بروز فجایع و حوادث بیشتر در این زمینه پیشگیری شود.
متن بیانیه بدین شرح است:
وقوع حادثه آتش سوزی بیمارستان قائم رشت که باعث بروز خسارت جانی و مالی شدید به شهروندان عزیز شد، موجب تاسف و تألم فراوان شد.
متاسفانه عدم رعایت ضوابط مبحث ۲۲مقررات ملی ساختمان (مراقبت و نگهداری از ساختمان‌‌ها) موجب بروز حوادث آتش‌سوزی زیادی طی سال‌های اخیر شده است که می‌توان به حوادث غم‌انگیز آتش‌سوزی کمپ درمانی لنگرود، آتش‌سوزی امامزاده ابراهیم شفت و … اشاره کرد.
سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های داغدار و آسیب‌دیدگان این حادثه غم‌بار، این مصیبت بزرگ را به مردم شریف ایران به‌خصوص مردم داغدار استان گیلان تسلیت عرض می‌کند.
بی‌شک رعایت مقررات ملی و نظارت بر بهره‌برداری از ساختمان‌ها، مطابق ضوابط مبحث ۲۲ قانون نظام مهندسی ساختمان، در کاهش وقوع حوادث مشابه نقش موثری خواهد داشت.
رئیس و هیات مدیره
سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;