بحران نخاله‏‏ های ساختمانی برای شهرداری ها

رئیس سازمان مدیریت بحران از بحران دفع نخاله های ساختمانی برای شهرها و شهرداری ها خبر داد.

به گزارش تاسیسات نیوز، محمد‌حسن نامی گفت: دفع نخاله های ساختمانی یکی از مشکلات اساسی اکثر شهرداری ها در ایران است که باید در شورای تامین استان ها اقدامات تنبیهی برای متخلفان این مساله در نظر گرفته شود.

وی افزود: متاسفانه در سال های اخیر و در خصوص پسماندها نیز نتوانستیم تفکیکی را از مبدأ انجام دهیم که این مساله سبب تاثیرگذاری بر آب های زیرزمینی و سطحی شده است.

نامی همچنین با تاکید بر ضرورت توجه به مباحث مدیریت بحران در ساخت و سازها تاکید کرد: در موضوع نهضت ملی مسکن که در حال حاضر در حال ساخت و احداث واحدهای مسکونی در قالب این طرح هستند باید پیوست های کاهش خطر در حوزه مدیریت بحران برای این پروژه ها لحاظ شود و دستگاه های اجرایی و مربوطه در این خصوص به وظایف خود در حوزه ساخت و سازهای غیر‌مجاز در حریم شهرها عمل کنند.

نامی همچنین از سهم بالای تهران در تولید گازهای گلخانه‌‌‌ای انتقاد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: علاوه بر رودخانه های مرزی ایران، حدود ۱۴۵‌ هزار کیلومتر رودخانه در کشور داریم که حدود ۶۸۲۰ کیلومتر از این رودخانه ها از مناطق مسکونی عبور می کند که متاسفانه مسائل اصلاح مسیر رودخانه و رادیان بندی زیر پلِ این رودخانه ها به صورت اصولی انجام نمی شود و مدیران و شهرداران باید دقت کنند که با همراهی و هماهنگی وزارت نیرو اقدامات لازم در این زمینه را عملیاتی کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;