آخرین خبر از آزمون‌ ورود به حرفه مهندسی ساختمان

معاون دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان از برگزاری آزمون‌های ورود به حرفه مهندسی و کاردانی برای همه رشته‌های مهندسی به‌جز طراحی، معماری و رشته‌های کاردانی و تعیین صلاحیت معماران در روزهای ۱۷ و ۱۸ اسفندماه امسال خبر داد.
به گزارش تاسیسات نیوز، از وزارت راه و شهرسازی، «مهدی نورمحمدی»‌ با اشاره به اینکه این دوره از آزمون‌ها سومین دوره‌ای است که در سال جاری برگزار می‌شود، گفت: دانش‌آموختگان رشته‌های مهندسی برای اخذ پروانه اشتغال به کار مهندسی و کاردان‌های فنی برای اخذ پروانه اشتغال به کار کاردانی ضرورت دارد تا در این آزمون‌ها شرکت کنند.
وی توضیح‌داد: این دوره از آزمون‌ها به روال گذشته در هفت رشته مهندسی شامل معماری (صلاحیت نظارت و اجرا)، عمران (صلاحیت‌های نظارت، محاسبات و اجرا)، تاسیسات مکانیکی (صلاحیت‌های طراحی، نظارت و اجرا)، تاسیسات برقی (صلاحیت‌های طراحی، نظارت و اجرا)، شهرسازی، نقشه‌برداری و ترافیک برای اخذ پروانه اشتغال به کار مهندسی در پایه سه، آزمون‌های طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان و ارزیابی، طرح و اجرای به‌سازی برگزار می‌شود.
نورمحمدی افزود: کاردان‌های فنی ساختمان نیز در ۶ رشته معماری، عمران، تاسیسات مکانیکی، تاسیسات برقی، شهرسازی و نقشه‌برداری در پایه سه شرکت می‌کنند و معماران تجربی در پایه‌های سه، ۲ و یک در این آزمون تعیین‌صلاحیت می‌شوند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;