۳۷۲ واحد مسکونی زلزله زده سمیرم نیازمند بازسازی است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: ۳۷۲ واحد مسکونی در شهرها و روستاهای منطقه زلزله زده سمیرم نیاز به تعمیر، تخریب و بازسازی دارد.
به گزارش تاسیسات نیوز، زمین‌لرزه‌ای به بزرگی۵.۶ دهم ریشتر، ساعت ۲۲ و ۵ دقیقه و ۳۴ ثانیه؛ ۲۹ بهمن امسال، شهر سی‌سخت مرکز شهرستان دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد را لرزاند که این حادثه به بخش‌هایی از شهرستان سمیرم نیز آسیب زد.
منصور شیشه فروش روز یکشنبه : بر اساس آخرین گزارش‌ها تاکنون ۵۸ واحد در شهرها و ۱۵۹ واحد هم در روستاهای سمیرم باید تخریب و احداث شود و همچنین تعمیرات ۱۵۵ واحد در ۵۰ روستایی که تحت تاثیر این زلزله قرار گرفت، باید انجام شود.
وی ادامه داد: به‌دنبال وقوع زلزله در منطقه سی‌سخت و اثرات آن در شهرستان سمیرم و روستاهای منطقه پادنا و پادنای علیا و سه شهر کمه، حنا و ونک بصورت ایجاد شکاف و خسارت ۲۰ تا ۷۰ درصد در واحدهای مسکونی گزارش شد.به گفته وی، جلسه مدیریت بحران روز گذشته در استان اصفهان و شهرستان سمیرم برگزار شد و تیم‌های ارزیاب امروز بار دیگر به منطقه اعزام و آخرین وضعیت روستاها را بررسی خواهند کرد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اظهار داشت: تیم‌های ارزیابی امروز گزارش خود را تکمیل می‌کنند و با هماهنگی با مدیریت بحران کشور و از طریق سازمان برنامه و بودجه تسهیلات بانکی و کمک‌های بلاعوض را برای خسارت دیدگان پیش‌بینی خواهیم کرد.
وی اضافه کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان هم در هفته آینده ستاد بازسازی را در منطقه تشکیل خواهد داد و با همکاری دهیاران و شهرداران برای صدور پروانه ساختمانی در راستای بازسازی واحدهای مسکونی و طبق زمانبندی اقدام خواهند کرد.
شیشه فروش با اشاره به قطع آب روز گذشته به‌دلیل شرایط بارش برف در سمیرم خاطرنشان کرد: امروز آب با تلاش‌های پرسنل آب و فاضلاب وصل شد اما کدورت آن در ۲ روستای پادنا بالاست و پیگیری‌های لازم برای رفع این مشکل توسط شرکت آب و فاضلاب به‌عمل آمده است.
وی با بیان اینکه دمای هوا در مناطق زلزله زده به زیر صفر درجه کاهش پیدا کرده است بیان کرد: اسکان موقت و اضطراری در منطقه سمیرم، همانند سی‌سخت نیست اما ساکنان برخی از واحدهای غیر ایمن که امکان حضور در آنها وجود ندارد می‌توانند به‌صورت اجاره در مناطق ایمن و حسینیه‌ها اسکان پیدا کنند تا مراحل بازسازی واحدهای مسکونی انجام شود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان افزود: اکنون با همکاری بعمل آمده توسط فرمانداری و بخشداری سمیرم و با پیگیری هلال احمر و بنیاد مسکن اوضاع تحت کنترل است و مردم مشکلی برای اسکان موقت ندارند.
وی گفت: تیم‌های ارزیابی کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی امروز برای ارائه خدمات به مددجویانی که با آسیب مواجه شدند به منطقه اعزام می‌شوند و آخرین وضعیت این ارزیابی در روزهای بعدی اطلاع رسانی خواهد شد.
شهرستان سمیرم در جوار دامنه های دنا و زاگرس میانی، با ۹۰ هزار نفر جمعیت، در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان و ۱۶۴ کیلومتری شمال یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;