گرمایش زمین، قاتل هزاران آمریکایی

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد افزایش گازهای گلخانه‌ای و تداوم گرمایش زمین منجر به مرگ هزاران نفر در شهرهای مختلف ایالات متحده خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری تاسیسات نیوز، این بررسی نشان می‌دهد اگر متوسط دمای کره زمین ۳ درجه در مقایسه با عصر ماقبل صنعتی شدن افزایش یابد که از نظر دانشمندان بسیار محتمل است، موج‌های گرما باعث مرگ ۶۰۰۰ نفر در نیویورک، بیش از ۲۵۰۰ نفر در لس آنجلس و بیش از ۲۳۰۰ نفر در میامی آمریکا خواهد شد.
البته اگر کشورهای جهان برای کاهش گرمایش زمین به طور جدی با یکدیگر همکاری کنند، می‌توان امیدوار بود که رقم این مرگ و میر هم در آمریکا و هم در سایر نقاط جهان کمتر شود. البته فرصت باقی مانده برای تغییر وضعیت فعلی بسیار اندک است.
بررسی مذکور که با همکاری دانشمندان آمریکایی و انگلیسی صورت گرفته نشان می‌دهد کودکان، کهنسالان، کارگرانی که در محیط‌های باز کار می‌کنند و افرادی که در فقر زندگی می‌کنند بیش از سایرین در معرض مرگ و میر ناشی از گرمایش زمین قرار دارند. خطر مرگ و میر ناشی از گرمایش زمین در نقاط پرتراکم شهری که مملو از ساختمان بلندمرتبه بوده و فضای سبز و درخت کافی وجود ندارد نیز بیشتر است.
این تحقیق حاکی است افزایش سه درجه‌ای دمای زمین در مجموع منجر به مرگ بیش از ۲۰ هزار نفر در ۱۵ شهر بزرگ آمریکا می‌شود. اما اگر میزان گرمایش از ۱.۵ درجه سانتیگراد بالاتر نرود، این رقم به نصف کاهش می‌یابد.
منبع خبرگزاری مهر
از طريق NBC NEWS
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.