گام بلند ایرلند برای برق تجدیدپذیر

تاسیسات نیوز / سعید سعیدی: ایرلند برنامه جدیدی برای کاهش اثرات کربن در کشور را مطرح کرده که بر اساس این چشم‌انداز در نظر دارد تا سال ۲۰۳۰، ۷۰ درصد از برق تولیدی خود را از منابع تجدیدپذیر تامین کند.
به گزارش تیم ترجمه پایگاه خبری تاسیسات نیوز به نقل از بلومبرگ، لئو واردکار، نخست وزیر دولت ایرلند، در نظر دارد با راه‌اندازی یک سیستم مزایده امکان طرح پیشنهاد برای ظرفیت تولید برق از سوی پروژه‌های برق تجدیدپذیر و خرید برق با قیمت تضمینی را فراهم سازد.  بر اساس این گزارش، نخستین مرحله مزایده قرار است در سال ۲۰۲۰ برگزار شود.
این گزارش حاکی است، ایرلند در حال حاضر تا ۸۶ درصد به سوخت‌های فسیلی وابسته است. وزیر محیط‌زیست این کشور می‌گوید باید خیلی سریع و قوی این وابستگی را کاهش دهیم و تمرکز خود را به استفاده و بهره‌برداری از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر قرار دهیم.
شایان ذکر است که ایرلند از نظر تولید گازهای گلخانه‌ای رتبه سوم در اتحادیه اروپا را به خود اختصاص داده است، از این رو برای رسیدن به چشم‌انداز خود یعنی کاهش تولید کربن در سال ۲۰۳۰ با چالش‌های زیادی روبرو بوده است. دولت ایرلند به عنوان بخشی از برنامه خود، در حال کاهش وابستگی به زغال سنگ برای تولید برق است.
منبع بلومبرگ
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;