کاهش گاز گلخانه‌ای با بخاری هرمتیک

به گزارش تاسیسات نیوز، بخاری‌های با فناوری هرمتیک می‌توانند به میزان قابل ملاحظه‌ای از تولید گازهای گلخانه‌ای کاسته و به تمیزی هوای داخل ساختمان‌ها هم کمک کنند.احمد پیروی تولیدکننده این نوع بخاری‌ها با اعلام این مطلب گفت: بخاری‌های هرمتیک با استفاده از دودکش‌های دوجداره و سیستم‌های هوشمند، اکسیژن خود را از خارج ساختمان تهیه می‌کنند.

وی در ارتباط با میزان مصرف گاز کشور نیز گفت: یک درخت ۱۰ساله می‌تواند در یک سال، دی اکسیدکربن حاصل از سوخت ۰۵/ ۱۱ مترمکعب گاز طبیعی را جذب کند. صرفه جویی در مصرف گاز به میزان ۰۵/ ۱۱ مترمکعب در سال معادل کاشتن یک درخت است و به ازای هر دستگاه بخاری هرمتیک ۱۲۰۰ مترمکعب گاز در سال صرفه‌جویی می‌شود که معادل کاهش ۳۶/ ۲ تن گاز کربن دی‌اکسید حاصل از احتراق است.

پیروی افزود: هر درخت سالانه میزان ۷۷/ ۲۱ کیلوگرم دی‌اکسیدکربن را جذب می‌کند، بنابراین استفاده از دستگاه بخاری هرمتیک معادل کاشت ۱۰۸ اصله درخت در سال است.

وی در توضیح بیشتر عملکرد این نوع بخاری‌ها گفت: این محصول از عملکرد احتراق بهتری برخوردار است و به‌دلیل هوشمند بودن، متناسب با دمای مورد نیاز مصرف‌کننده روشن و خاموش می‌شود و از مصارف بیهوده در اثر گرمای بیش از اندازه جلوگیری می‌کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.