کاهش هزینه‌های ساخت و ساز با کمک یک مدل دیجیتال

کاهش هزینه‌های ساخت و ساز با کمک یک مدل دیجیتالی ممکن شد و یک شرکت اسپانیایی، نوعی مدل دیجیتال برای ساخت و ساز رباتیک ارائه داده که می‌تواند هزینه‌های این کار را انجام دهد.
به گزارش پایگاه خبری تاسیسات نیوز و به نقل از تک‌کرانچ، تقریبا ۲۰ درصد هزینه‌های ساخت و ساز، ناشی از اشتباهات صورت گرفته هنگام تعمیر هستند. شرکت اسپانیایی “اسکیلد رباتیکز”(Scaled Robotics) قصد دارد با بررسی روند کار با کمک ربات‌های خودکار، این هزینه‌ها را به حداقل برساند.
ساخت و ساز رباتیک
این شرکت با استفاده از فناوری وسایل نقلیه خودران و لیدار، یک مدل دیجیتال موسوم به “WALL-E doppelgänger” ابداع کرده است تا با کمک تصاویر، فیلم‌ها و داده‌های ثبت شده توسط ربات‌ها، نقشه‌هایی از نواحی در حال ساخت را ارائه دهد.
“استوارت مگز”(Stuart Maggs)، بنیانگذار اسکیلد رباتیکز گفت: شرکت ما از دل محرومیت متولد شده است زیرا ما حتی ابزار لازم را برای ساخت آنچه طراحی‌ کرده بودیم، در اختیار نداشتیم. ما زمان زیادی را به طراحی تصورات خود اختصاص دادیم.
ربات‌های مورد استفاده در این پروژه، در پروژه‌های ساخت و ساز متفاوتی به کار رفته‌اند و توانسته‌اند ارزش خود را در صنعت ساخت اثبات کنند.
مگز افزود: تصاویر و فیلم‌های واضح این  دیجیتال می‌توانند امکان پیگیری روند ساخت و کشف مشکلات احتمالی را برای مدیران فراهم کنند تا از هزینه‌های اضافی جلوگیری شود. این مدل، یک ابزار چند وجهی با کارآیی بالاست.
منبع ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.