کاهش زمان صدور پروانه ساخت در تهران

0
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با بیان اینکه در پرونده های بزرگ مقیاس هنوز زمان صدور پروانه ساخت کاهش چشمگیری نداشته است، درباره چرایی این امر گفت: هنوز برخی از سازمان های متولی در این حوزه به درگاه یکپارچه صدور پروانه ساخت نپیوسته اند به همین دلیل بسیاری از استعلام ها به صورت دستی انجام می شود.
به گزارش تاسیسات نیوز، حمیدرضا صارمی با اشاره به کاهش زمان صدور پروانه ساخت در تهران بیان کرد: در برخی از مناطق شهر تهران زمان صدور پروانه ساخت به کمتر از دو ماه رسیده است.
وی با بیان اینکه هنوز در پرونده های بزرگ مقیاس زمان صدور پروانه ساخت کاهش چشمگیری نداشته است، یادآور شد: دلیل این مشکل نیز این است که هنوز برخی از سازمان های متولی در این حوزه به درگاه یکپارچه صدور پروانه ساخت نپیوسته اند به همین دلیل بسیاری از استعلام ها به صورت دستی انجام می شود.
به گفته صارمی، در کنار مناطق ۲۲گانه شهر تهران حدود ۳۱ نهاد، سازمان و وزارتخانه مسئول این بخش هستند و در استعلام های شهرداری برای صدور پروانه باید مشارکت داشته باشند؛ اما تنها برخی از این سازمان‌ها برخط شده اند و هنوز بخش قابل توجهی از این مجموعه ها به سامانه استعلام نپیوسته‌اند.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با تاکید بر اینکه برابر قانون اگر نهادی تا دو هفته جواب استعلام شهرداری تهران را ندهد، ما می‌توانیم  نسبت به صدور پروانه ساخت اقدام کنیم؛ گفت: اما ما این کار را نمی‌کنیم به این دلیل که امکان بروز پیامدهایی وجود دارد که توجه به منافع شهر و شهروندان اقتضا می‌کند، منتظر بمانیم.
 صارمی افزود: از تمامی سازمان‌های متولی در پاسخگویی به درخواست استعلام‌های شهرداری برای صدور پروانه ساخت درخواست داریم تا سریع و درمدت زمان اندکی جواب دهند و از همه مهمتر اینکه در سامانه استعلام و صدور پروانه ساخت برخط باشند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;