چین دستور خاموشی بخاری‌ها و آسانسور‌ها را داد!

پیش از این مقامات محلی به کسب و کارها دستور داده بودند که آسانسورها دیگر از طبقه سوم به پایین نیایند و تنها زمانی از سیستم گرمایشی استفاده کنند که دما زیر ۳ درجه سانتی گراد باشد.
به گزارش تاسیسات نیوز، ماه‌ها بود که کارخانه‌های مختلف شهر ایوو چین به سرعت در حال تولید مواد زینتی و تزییتی و نیز دکورهای مختلف مخصوص کریسمس بودند. اما این تولید سریع از اوایل ماه دسامبر تقریبا متوقف شده است چرا که مقامات محلی دستور به قطع برق داده‌اند.
ماهیرو یکی از کارگران محلی در این باره می‌گوید کارخانه آنها سخت مشغول کار است تا بتواند سفارش‌های گرفته شده را تولید کنند چرا که تنها می‌توانند نیمی از روز کار کنند.
مقامات استان چجیانگ در حال تلاش هستند تا بتوانند چارچوب مصرف انرژی ۵ ساله که توسط دولت مرکزی تعیین شده است را رعایت کنند. این مهلت در ۳۱ دسامبر پایان می‌یابد.
پیش از این مقامات محلی به کسب و کارها دستور داده بودند که آسانسورها دیگر از طبقه سوم به پایین نیایند و تنها زمانی از سیستم گرمایشی استفاده کنند که دما زیر ۳ درجه سانتی گراد باشد.
با این حال رییس کمیسیون اصلاحات و توسعه ملی اعلام کرده است که هیچ کمبود برقی در این استان نیست و برخی از مکان‌ها خودشان برای کاهش آلایندگی و ذخیره انرژی استفاده از برق را کاهش داده‌اند.
این مساله البته زندگی میلیون‌ها نفر را تحت تاثیر قرار داده است. در حالی که دمای هوا ۱۰ درجه سانتی گراد است سیستم گرمایشی در دفاتر کاری، بازارهای خرید، مدارس و بیمارستان‌ها خاموش شده است. حتی چراغ‌های خیابان نیز خاموش شده که عابران پیاده و رانندگان را با مشکل ایجاد کرده است.
از زمان روی کار آمدن ژی جین پینگ او وعده جنگ با آلودگی را داد که تلاش‌های این کشور برای رها شدن از وابستگی به ذغال سنگ را دو برابر کرد. چین هم چنان به میزان ۶۰ درصد به ذغال سنگ متکی است. به تازگی رییس جمهور این کشور وعده داده است که چین تا سال ۲۰۶۰ دیگر از کربن برای سوخت استفاده نخواهد کرد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;