چگونگی اعلام مشترکان مشمول شرایط برق رایگان

سخنگوی صنعت برق گفت: مردم بوسیله پیامک هایی که برای آنها از سوی شرکت های توزیع برق ارسال می شود، از رده مصرفی خود آگاه خواهند شد.
به گزارش تاسیسات نیوز،  انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر)، مصطفی رجبی مشهدی افزود: پیامک های ارسالی، مشترکان را از قرار گرفتن در گروه مصرفی و راهکارهای کاهش مصرف آگاه می کند.
وی اضافه کرد: الگوهای تعیین شده  مصرف برق در طرح برق امید براساس رفتارهای مشترکهای در سال های گذشته است و هدف اصلی طرح برق امید اصلاح رفتار مصرفی مشترکان است.
به گفته رجبی مشهدی، برای مشترکان پرمصرف پنل های خورشیدی اختصاص خواهد یافت و به صورت اقساط در اختیار مشترکان قرار خواهد گرفت و وزارت نیرو پرداخت سود تسهیلات را برعهده گرفته است.
وی افزود:کاهش مصرف برق باعث کاهش آلاینده های زیست محیطی و هوای پاک‌تری برای همه خواهدشد.
به گزارش ایرنا، دوم شهریورماه امسال هیات وزیران مصوبه برق رایگان برای مشترکا هایکم مصرف را تصویب کرد،  بر اساس این مصوبه مقرر است طرح  برق امید اجرایی شود.
طرح «برق امید»  مخصوص مشترکهای  خانگی است و الگوهای آن نیز از عملکرد خود مردم در سال‌های گذشته استخراج شده است،  به طور متوسط در کل کشور حدود ۳۰ درصد از مشترکهای  برق در محدوده کم مصرف، ۱۵ درصد پرمصرف و ۵۵ درصد در محدوده خوش مصرف هستند. این تقسیم بندی ارتباطی به محدوده جغرافیایی یا درآمد خانوار ندارد بلکه براساس میزان مصرف برق آنها شکل گرفته است. تخفیف ۱۰۰ درصدی بهای برق در طرح «برق امید» برای مشترکان کم‌مصرف در نظر گرفته شده است.
در طرح «برق امید»، مشترکان برق خانگی در سه گروه کم‌مصرف، خوش‌مصرف و پرمصرف قرار می‌گیرند. بر این اساس، مشترک های کم‌مصرف از تخفیف ۱۰۰ درصدی در قبض برق بهره‌مند می‌شوند، از مشترکهای خوش ‌مصرف قدردانی می‌شود و مشترکان پرمصرف نیز با انجام کارهایی از عنوان پرمصرف دور شده و به خوش‌مصرف‌ها می‌پیوندند.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;