چه خبر از بازار داکت اسپلیت؟

داکت اسپلیت در اصل نوعی سیستم سرمایشی و گرمایشی متداول و پیشرفته است که این روز ها به شکل فزاینده ای در حال گسترش است.
به گزارش پایگاه خبری تاسیسات نیوز، این سیستم تهویه هوا با دارا بودن ویژگی های منحصر به فرد توانسته به سرعت در میان کاربران رواج یابد. داکت اسپلیت را شاید بتوان از جهاتی همانند اسپلیت معمولی (کولر گازی) دانست که البته تفاوت های بارزی نیز با آن دارد. از جمله این تفاوت ها این است که دستگاه هواساز (یونیت داخلی) زیر سقف نصب می شود و به وسیله یک کانال هوای سرد و یا گرم وارد محیط مورد نظر جهت تهویه می شود.
راهنمای خرید دستگاه داکت اسپلیت
به طور کلی داکت اسپلیت می تواند گزینه مناسبی برای تهویه مطبوع محل زندگی یا کار شما باشد. بنابراین اگر قصد خرید این محصول را دارید، باید با مدل های مختلف آن آشنا باشید. سیستم های داکت در دو نوع معمولی و اینورتر به بازار عرضه می گردند. این دو از جهت نوع نیروی محرکه با یکدیگر تفاوت دارند. یعنی در مدل اینورتر سرعت می تواند متغیر باشد. در حالی که در نوع معمولی دور کمپسور ثابت است. طبیعتا مدل اینورتر با توجه به امکان تعویض دور کمپرسور از قیمت بالاتری برخوردار هستند.
صرف نظر از برند، هنگام خرید داکت اسپلیت به دو نکته اساسی توجه داشته باشید. نخست آن که ظرفیت دستگاه را متناسب با مساحت محل انتخاب کنید. یعنی اگر قرار است دستگاه فضای بزرگی را تحت پوشش قرار دهد، به طبع باید ظرفیت بالاتری از دستگاه های خانگی داشته باشد. و دوم این که به برق مصرفی و بازده سیستم توجه لازم را داشته باشید. قیمت پایین تر از معمول یک دستگاه ممکن است منجر به هزینه های جانبی در مصرف بالای برق آن شود.
قیمت داکت اسپلیت در بازار
با توجه به نوسانات نرخ ارز، دستگاه داکت اسپلیت با قیمت های متفاوتی در بازار یافت می شود از این رو ما با جستجو و بررسی فروشگاه های اینترنتی که در این زمینه در حال فعالیت هستند سعی کردیم با توجه به تمام برندهای موجود در بازار یک حدود قیمت براساس «اینورتر/غیر اینورتر» بودن و ظرفیت های مختلف در اختیار شما کاربران عزیز قرار بدهیم تا بتوانید با دید بهتری اقدام به خرید دستگاه مورد نظر خود کنید.

 

منبع خبرگزاری مهر
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;