پیشرفت ۵۰ درصدی احداث تصفیه‌خانه فاضلاب غرب تهران

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: تصفیه‌خانه فاضلاب غرب تهران (فیروز بهرام) با ظرفیت ۵۲۹ هزار متر مکعب بر شبانه‌روز ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
به گزارش پایگاه خبری تاسیسات نیوز، محمدرضا بختیاری با بیان مطلب فوق اظهار داشت: این تصفیه‌خانه فاضلاب در زمینی به مساحت نزدیک به ۴۵ هکتار در جنوب غرب تهران منطقه «فیروزبهرام»  در چهار مدول در حال احداث است.
وی ادامه داد: ساخت این تصفیه‌خانه با ۱۲۵ میلیون یورو  اعتبار از محل بانک توسعه اسلامی از آذرماه سال ۹۵ آغاز شده است در صورتی که به بهره برداری برسد، دو میلیون و ۴۴۲ هزار نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران بیان داشت: سیستم واحدهای این تصفیه‌خانه شامل تصفیه کامل بیولوژیکی به روش لجن فعال با قابلیت حذف ازت و فسفر همراه با تاسیسات فرآوری لجن در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به تصفیه‌خانه فاضلاب شهر قدس ابراز داشت: این تصفیه‌خانه با ظرفیت ۱۰۹ هزار و ۵۰۰ متر مکعب بر شبانه روز با اعتبار ۸۵ میلیارد تومان در حال اجراست.
بختیاری اضافه کرد: این تصفیه‌خانه۵۰۷ هزار نفر را تحت پوشش قرار خواهد داد.
به گفته وی، هم اکنون پیشرفت این طرح بیش از ۳۳ درصد است.
شهرستان قدس که در بزرگراه فتح (کیلومتر۲۰) غرب تهران واقع شده و تا قبل از تاسیس شهرداری در سال ۱۳۶۸ با نام قلعه حسن خان شناخته می‌شد.
وی با بیان اینکه تصفیه‌خانه فاضلاب شهر ملارد ۷۵ درصد پیشرفت یافته است گفت: این تصفیه‌خانه با ظرفیت ۳۵ هزار متر مکعب ببر شبانه روز با اعتبار ۴۷ میلیارد تومان به روش مالی (BOT) در حال احداث است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران خاطر نشان کرد: این تصفیه‌خانه۲۳۵ هزار نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد.
ملارد در غرب استان تهران واقع شده است و شامل بخش‌هایی از جمله مرکزی، صفادشت، مارلیک و سرآسیاب است.
وی افزود: همچنین تونل فاضلاب‌رو غرب تهران به طول ۹ هزار و ۶۲۰ متر برای انتقال فاضلاب از دو محل وام بانک توسعه اسلامی و منابع عمرانی به میزان ۱۲ میلیون یورو و ۴۸ میلیارد تومان به روش مالی (BOT) در حال اجراست.
قراردادهای بی او تی(BOT) به قراردادهای ساخت، بهره برداری، انتقال و واگذاری گفته می‌شود.
منبع ایرنا
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;