افزایش وام خرید مسکن قیمت مسکن را بالا می‌برد

عضو کمیسیون عمران مجلس، با تأکید بر افزایش تسهیلات ساخت و ساز مسکن، گفت: بازار مسکن به جای تسهیلات خرید به افزایش وام ساخت‌و‌‍ ساز نیاز دارد.
به گزارش پایگاه خبری تاسیسات نیوز، مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس ، با اشاره به ضرورت افزایش تسهیلات ساخت و ساز مسکن ، گفت: در شرایط کنونی برخی به دنبال افزایش وام خرید مسکن هستند، اما به نظر من افزایش تسهیلات موجب تحریک بازار برای افزایش قیمت املاک می شود.
افزایش بی اثر تسهیلات خرید مسکن؛ قیمت ملک به میزان افزایش وام بالا می رود
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی اگر وام خرید مسکن افزایش یابد، عملا مالکان به افزایش قیمت فروش کاذب ملک خود ترغیب می شوند و از طرف دیگر خریداران نیز با توجه به افزایش تسهیلات به سمت خرید مسکن می روند، اما به دلیل تشدید همزمان قیمت با افزایش میزان وام، در نهایت خریداران موفق به خرید مسکن نمی شوند.
سهم ۳۰ درصدی بازار مسکن از اقتصاد کشور/افزایش تسهیلات ساخت مسکن موجب رونق اقتصادی می شود
در شرایط کنونی افزایش تسهیلات ساخت مسکن از اولویت بالایی برخوردار است، زیرا با تحقق این مسئله، میزان ساخت و ساز در کشور بالا رفته و بازار مسکن وارد رونق می شود که این موضوع به نفع اقتصاد کشور است، زیرا بازار مسکن نقش و تأثیر ۳۰ درصدی در اقتصاد دارد
وی گفت: به نظر من در شرایط کنونی افزایش تسهیلات ساخت مسکن از اولویت بالایی برخوردار است، زیرا با تحقق این مسئله، میزان ساخت و ساز در کشور بالا رفته و بازار مسکن وارد رونق می شود که این موضوع به نفع اقتصاد کشور است، زیرا بازار مسکن نقش و تأثیر ۳۰ درصدی در اقتصاد دارد.
کاهش قیمت مِلک نتیجه افزایش وام ساخت و ساز مسکن
این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: افزایش وام ساخت و ساز مسکن موجب تولید گسترده مسکن در کشور می شود که این رویکرد نتیجه ای جزء افزایش عرضه و کاهش تقاضا و در نهایت کاهش قیمت مسکن ندارد، بنابراین نفع افزایش تسهیلات ساخت و ساز مسکن بسیار بیشتر از نفع افزایش وام خرید مسکن است.
افزایش ۶۰ درصدی وام ساخت و ساز مسکن در دستور کار وزارت راه
عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی در شرایط کنونی به دنبال افزایش ۶۰ درصدی میزان تسهیلات ساخت و ساز مسکن است که این مسئله می تواند کمک شایانی به سازندگان برای تولید بیشتر مسکن کند.
منبع فصل اقتصاد
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.