هندی‌ها در حوزه انرژی هرمزگان سرمایه‌گذاری می‌کنند

هندی‌ها در حوزه انرژی استان هرمزگان سرمایه گذاری می‌کنند و استانداری هرمزگان از هر گونه سرمایه‌گذاری خارجی به ویژه سرمایه‌گذاران کشور هند در استان در صورت ارایه برنامه‌های عملیاتی حمایت ویژه انجام می‌دهد.
به گزارش پایگاه خبری تاسیسات نیوز، استان هرمزگان در جنوب ایران یکی مناطق مهم و راهبردی کشور است که به دلیل مجاورت با خلیج فارس و دریای عمان و بهره مندی از ذخایر نفت و گاز و وجود پالایشگاه‌های بزرگ، جاذبه اقتصادی مهمی برای حضور و جذب سرمایه گذاران است.
این استان با وجود ۱۴ جزیره، ۲ منطقه آزاد کیش و قشم، فرصتی ارزشمند برای سرمایه گذاری‌های داخلی و خارجی، پنجره‌ای به سوی رونق تولید و دروازه طلایی اتصال به اقتصاد جهانی محسوب می‌شود.
هرمزگان با دارا بودن شش منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، کشتی سازی خلیج فارس، منطقه ویژه بندرشهید رجایی، انرژی بر پارسیان و منطقه ویژه نفتی لاوان در راستای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف انرژی، صنعت و معدن جایگاه بسیار مهمی دارد.
وجود ۱۷ منطقه نمونه گردشگری، ذخایر بزرگ نفت و گاز، خط لوله صلح با طول ۶۰۰ کیلومتر به عنوان یک مزیت نسبی تامین انرژی، پالایشگاه نفت بندرعباس و پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس به عنوان بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان از دیگر مزیت ها و ظرفیت های مهم سرمایه گذاری در استان هرمزگان محسوب می شود.
وجود این همه زمینه برای سرمایه گذاری موجب شده تا گروه های سرمایه گذاری از کشورهای مختلف جهت حضور در این استان و مشارکت در تامین مالی طرح ها اعلام آمادگی کنند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان عصر چهارشنبه در نشست با سرمایه گذاران هندی فعال در حوزه انرژی اظهار داشت: هرمزگان در حوزه‌های صنعت، انرژی، کشاورزی و پرورش آبزیان دارای فرصت‌های بسیاری برای سرمایه گذاری است.
ایرج حیدری بیان داشت: میزان اشتغالزایی به همراه میزان درآمدهای ارزی و ریالی طرح‌های سرمایه گذاری که در هرمزگان اجرا می‌شود برای استان حائز اهمیت است و در اولویت قرار دارد.
وی با قدردانی از انتخاب هرمزگان به عنوان مقصد سرمایه گذاری توسط سرمایه‌گذاران کشور هند گفت: هرمزگان به واسطه برخورداری از بنادر مختلف همچون شهید رجایی و باهنر، مناطق آزاد تجاری و اقتصادی، مناطق ویژه اقتصادی و جزایر متعدد به استانی متمایز در ایران برای سرمایه گذاری توسط سرمایه گذاران تبدیل شده است.
این مقام مسوول عنوان کرد: وجود زیرساخت‌های مناسب دریایی، ریلی ، هوایی و ترانزیتی زمینه سرمایه گذاری در استان را بیش از پیش فراهم کرده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی مجوزهای مورد نیاز سرمایه گذاران دارای شرایط، در کمترین زمان ممکن برای آنها صادر می‌گردد.
وی تصریح کرد: تمام طرح‌های متقاضیان سرمایه‌گذاری در مرکز خدمات سرمایه گذاری هرمزگان ثبت می شود تا ضمن تهیه بانک اطلاعاتی طرح‌های سرمایه گذاری استان، امور سرمایه گذاران از طریق این مرکز پیگیری گردد.
منبع ایرنا
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;