نماینده مجلس از افزایش تسهیلات دانش بنیان ها خبر داد

دبیر دوم فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس شورای اسلامی گفت: فراکسیون اقتصاد دانش بنیان، هفته آینده در مجلس شورای اسلامی، با بررسی مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان از جمله صنعت آب و برق در قالب “طرح جهش تولید”، راه‌های چگونگی تخصیص افزایش تسهیلات و حمایت از آنها را عملیاتی خواهد کرد.
به‌گزارش تاسیسات نیوز، “اقبال شاکری” از بررسی “طرح جهش تولید” در ابتدای هفته آینده به منظور انجام اقدمات حمایتی بیشتر از دانش بنیان‌ها در مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس شورای اسلامی، با اهتمام به نقش “دانش بنیان‌ها و استارتاپ‌ها”، هفته آینده در «طرح جهش تولید» به بررسی راهکارهای عملیاتی حمایت از این گروه، از طریق صندوق شکوفایی و نوآوری خواهد پرداخت.
این نماینده مجلس در ادامه یادآور شد: ارائه تسهیلات به این شرکت‌ها، خرید محصولات، حمایت از عقد قراردادها و حضور در بازار، بهینه‌سازی کمی و کیفی سرمایه گذاری‌ها، و حمایت از نوآوری و … از جمله مواردی است که در “طرح جهش تولید” به آن پرداخته خواهد شد.
لازم به ذکر است، حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها، حمایت از سرمایه گذاری، حضور در بازار، تسریع فعالیت آنها در عرصه تولید و ساخت داخل و پشتیبانی از آنها جهت حضور در بازارهای صادراتی، در «صنعت آب و برق» از اهم وظایف شرکت مادرتخصصی ساتکاب است که از سوی وزارت نیرو به این شرکت واگذار شده است.
لذا مصوبات جلسه هفته آینده دوم فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس شورای اسلامی، با محوریت حمایت از دانش بنیان‌ها و استارتاپ‌ها، روزنه امیدی برای این شرکت در تقویت اقدامات حمایتی از شرکت‌های «صنعت آب و برق» با توجه به ظرفیت‌های مطلوب آنها در کشور باز می‌کند، تا بیش از پیش شاهد بهبود عملکرد آنها در عرصه داخلی و خارجی باشیم.
شاکری، چندی پیش با حضور در یک میزگرد رادیویی، با حضور تنی چند از کارشناسان و « محمد ولی علاءالدینی مدیرعامل شرکت مادر تخصصی ساتکاب»، ضمن اشاره به نقش غیرقابل انکار “دانش بنیان‌ها و استارتاپ‌ها” بر حمایت بیشتر از آنها در عرصه سرمایه‌گذاری، رقابت پذیری، حضور در بازار و … تاکید کرد.
وی در این میزگرد، در قبال درخواستِ «مدیرعامل شرکت ساتکاب»، مبنی بر افزایش تسهیلات و حمایت از “دانش بنیان‌ها و استارتاپ‌ها”، قول بررسی‌های بیشتر و اقدامات عملی در این حوزه را داده بود.
منبع پاون
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;