نصب کنتور هوشمند روی چاه‌های مجاز تهران

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ از ادامه نصب دستگاه کنتور هوشمند روی چاه‌های مجاز در محدوده عملکرد خبر داد و گفت: این طرح به منظور کنترل برداشت آب بیشتر از میزان مشخص شده در پروانه بهره‌برداری اجرا می‌شود.
به‌ گزارش پایگاه خبری تاسیسات نیوز و به نقل از  وزارت نیرو، “علیرضا نیکنام” با اشاره به وضعیت بحرانی سفره آب زیرزمینی دشت تهران به‌ دلیل افت سطح آب زیرزمینی و برداشت‌های بی‌رویه و بدون برنامه از آبخوان گفت: به منظور امکان مدیریت منابع آب، کنترل میزان بهره‌برداری از چاه‌های پروانه‌دار و کمک به تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی دشت ضروری است تمامی چاه‌های پروانه‌دار به کنتور حجمی هوشمند مجهز شوند.

وی افزود: با پیگیری‌های به عمل آمده نسبت به نصب کنتور هوشمند توسط مالکان روی چاه‌های مجاز با مصارف صنعتی، خدماتی، کشاورزی و خانگی اقدام و به این ترتیب مدیریت دقیق مصرف منابع آب زیرزمینی در این محدوده امکان‌پذیر شد.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ ادامه داد: نصب کنتور هوشمند روی چاه‌ها یکی از پروژه‌های مهم طرح تعادل‌بخشی بوده که امور آب تهران بزرگ این پروژه را جهت مدیریت منابع آب شهرستان پیگیری ویژه خواهد کرد.

چاه های آب به عنوان بخشی از دخالت های اجباری انسان در طبیعت و بهره برداری ازسفره های آب زیرزمینی در جهت تامین نیازهای آبی با توجه به وضعیت موجود در بهره برداری و احیای آنان، در کنترل و مدیریت دارای اهمیت بیشتری می باشند. یکی از ابزارهای عملی و موثر برای مدیریت برداشت آب از سفره های زیرزمینی به واسطه چاه ها، کنتورهای هوشمند آب و برق است.
نصب کنتور هوشمند روی چاه‌ها در چند استان کشور انجام شده و یا درحال انجام است و مسئولان مربوطه هر استان این کار را هم به نفع کشاورزان و هم به نفع منابع آبی در کشور می‌دانند ومعتقدند که از اقدامات لازم برای صرفه‌جویی در مصرف آب زیرزمینی است
منبع ایلنا
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.