نصب نکردن آسانسور در ساختمان‌های بالای ۳طبقه غیر مجاز است

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر شهر تهران در واکنش به گزارشهای اهالی منطقه ۷ مبنی بر اینکه برخی از ساختمان‌های در حال ساخت محدوده آسانسور ندارند، گفت: نصب نکردن آسانسور برای مالکان با توجه به شرایط موجود، توجیه اقتصادی ندارد.

به گزارش تاسیسات نیوز، محمد سالاری، رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در واکنش به گزارشهای مردمی به خبرنگار اقتصاد‌آنلاین گفت: براساس ضوابط و مقررات معماری و شهرسازی ساختمان‌هایی که بیش از ۳طبقه ساخته می‌شوند الزام به نصب دارند.
او ادامه داد: بیشتر ساختمان هایی که بیش از ۴ طبقه ساخته نشده‌اند به دلیل اینکه هزینه تمام شده ساخت ساختمان در گذشته کم بوده و هزینه آسانسور زیاد، ساختمان ۵طبقه نمی‌ساختند اما در حال حاضر شرایط متفاوت شده است.
این عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: در حال حاضر شهروندان حتی برای ساختمان ۳ یا ۴طبقه هم آسانسور می‌گذارند زیرا قیمت این وسیله نسبت به ارزش افزوده‌ای که برای ساختمان دارد به شدت پایین است و نصب نکردن آن توجیه اقتصادی ندارد.
سالاری در پایان تاکید کرد: شهرداری به هیچ عنوان به ساختمان ۵ طبقه بدون آسانسور پایان کار نمی‌دهد و درعین حال ساختمان‌های بدون این وسیله هم به قیمت بسیار پایینی خریداری می‌شود و لذا معتقدم گزارشاتی که شهروندان داده‌اند، از دقت کافی برخوردار نبوده است.
منبع اقتصاد آنلاین
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;