مقایسه قیمت مصالح ساختمانی با سال گذشته

مرکز آمار اعلام کرد که در مقایسه‌ تمامی ١٢٧ قلم مصالح ساختمانی در نیمه اول امسال «گونی چتایی ٧*۴٠» با ٢١٩,٠ درصد بیش‌ترین افزایش قیمت و «لوله‌ سیمانی معمولی نمره‌ ١٠» با ٨.٩ درصد بیش‌ترین کاهش در متوسط قیمت را نسبت به دوره‌ قبل داشته‌اند.
به گزارش پایگاه خبری تاسیسات نیوز، بر اساس اعلام مرکز آمار در طرح آمارگیری از قیمت مصالح ساختمانی از سال ١٣۶۵ به‌ صورت شش‌ماهه در سطح استان تهران توسط مرکز آمار ایران اجرا می‌شود.
در این آمارگیری، اطلاعات مربوط به قیمت مصالح ساختمانی (١٢٧ قلم) با مراجعه به تولیدکنندگان یا عمده‌فروشان مصالح ساختمانی و با استفاده از تبلت، جمع‏‌آوری می‌‏شود. آمارهای مربوط به نیمه‌ اول سال ١٣٩٧ قیمت مصالح ساختمانی به‌صورت زیر است:
در مقایسه‌ تمامی ١٢٧ قلم مورد آمارگیری این دوره، «گونی چتایی ٧*۴٠» با ٢١٩,٠ درصد دارای بیش‌ترین افزایش قیمت و «لوله‌ سیمانی معمولی نمره‌ ١٠»  با ٨.٩ درصد دارای بیش‌ترین کاهش در متوسط قیمت نسبت به دوره‌ قبل بوده‌اند.
همچنین مقایسه‌ متوسط قیمت در این دوره با دوره‌ مشابه سال قبل نشان می‌دهد که بیش‌ترین افزایش قیمت مربوط به «گونی چتایی ٧*۴٠» با ٢٩۵,٣ درصد و بیش‌ترین کاهش قیمت مربوط به «کول سیمانی» با ١۶,١ درصد بوده است.
بر اساس این گزارش، این آمار در سال ۱۳۹۶ در بین تمامی ١٢٧ قلم مورد آمارگیری اقلام “میلگرد آجدار نمره ۶” با ۵٣,۴ درصد دارای بیشترین افزایش و “پلاستوفوم (یونولیت)‌ ٢٠  کیلوگرم در متر مکعب” با ١١.٧ درصد دارای بیشترین کاهش در متوسط قیمت نسبت به دوره قبل از خود را داشته‌اند.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;