مقاصد صادراتی برق تجدیدپذیر ایران

عضو هیأت مدیره انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر گفت: ۶ کشور عراق، عمان، افغانستان، ترکیه، ارمنستان و تاجیکستان به‌عنوان کشورهای هدف صادرات برق تولیدی تجدیدپذیرها تعیین شده‌اند و مذاکراتی با این کشورها آغاز شده است.

به گزارش پایگاه خبری تاسیسات نیوز ، سیدمحمدجواد موسوی عضو هیأت مدیره انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر اظهار داشت: ایجاد بستر انتقال و ترانزیت برق صادراتی تولیدی از انرژی‌های تجدیدپذیر ایران کلید خورده و جلسات و مذاکرات متعددی در این خصوص داشته‌ایم.

وی افزود: ۶ کشور عراق، عمان، افغانستان، ترکیه، ارمنستان و تاجیکستان به‌عنوان کشورهای هدف صادرات برق تولیدی تجدیدپذیرها تعیین شده‌اند و مذاکراتی با این کشورها آغاز شده است.

موسوی با بیان اینکه “نیاز کشورهای منطقه به برق و بسترهای مناسب توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در ایران، زمینه سرمایه‌گذاری در این بخش و صادرات برق تولیدی را بسیار توجیه‌پذیر کرده است”، گفت: در حال حاضر ۶۵۰ مگاوات ظرفیت نصب‌شده تولید برق از انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور داریم که این رقم در سال ۹۸ به ۱۰۰۰ مگاوات خواهد رسید و می‌توانیم از این محل، ۲۰ تا ۲۵ درصد کسری برق کشور را تأمین کنیم.

وی ادامه داد: هدف‌گذاری شده تا سال ۱۴۰۱ ظرفیت نصب‌شده تولید برق از انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور به ۵هزار مگاوات برسد و با توجه به اینکه ما به‌طور متوسط در طول سال ۳۰۰ روز آفتابی برای استفاده از نیروگاه‌های خورشیدی و مناطق بادخیز با ظرفیت مناسب برای توسعه نیروگاه‌های بادی داریم، می‌توان این هدف‌گذاری را با جذب سرمایه، محقق کرد.

 

منبع تسنیم
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.