مصرف صحیح آب در روزهای گرم تابستان

غلامرضا رضایی فر مدیر عامل شرکت آبفای البرز گفت: با افزایش گرمای هوا در چند هفته اخیر شاهد بالا رفتن پیک مصرف آب در اکثر مناطق استان بوده‌ایم.
به گزارش پایگاه خبری تاسیسات نیوز، او درباره این موضوع گفت: این افزایش مصرف گاه بیش از ظرفیت شبکه آبرسانی است و همین باعث می‌شود در برخی ساعات روز شاهد افت فشار و قطعی موقت آب در برخی مناطق استان باشیم که این موضوعی غیر طبیعی نیست.
رضایی فر افزود: در شرایط فعلی که کولر اغلب مشترکین تقریباً در کل ساعات شبانه روز با دور تند روشن است، تعداد استحمام شهروندان برای فرار از گرما بیشتر شده و در مجموع شاهد افزایش مصرف آب هستیم، از مردم تقاضا می‌شود از بد مصرفی آب خودداری کنند تا بتوانیم تابستان امسال را بدون مشکل جدی قطعی آب سپری کنیم.
او خاطرنشان کرد:   تنظیم شناور کولرها برای جلوگیری از نشت آب، کوتاه کردن زمان انجام استحمام، حذف موارد غیر ضروری مثل شستن حیاط،کوچه و خیابان و خودروها با شلنگ آب وآبیاری درختان و فضای سبز منازل درشب و یا صبح زود(بدون غرقاب کردن) از جمله   راهکارهایی است که می  ‌تواند در کاهش مصرف آب موثر باشد.
مدیر عامل شرکت آبفای البرز در ادامه با اشاره به گلایه برخی شهروندان از قطعی آب در برخی مناطق استان توضیح داد: طی سال‌های گذشته که جمعیت استان کمتر بود، برای اغلب واحدهای ساختمانی مخزن و پمپ آبی در نظر گرفته نمی‌شد و ساختمانی‌های چند طبقه هم مشکل آب نداشتند ولی حالا اوضاع فرق کرده و افزایش تعداد مشترکین و تعداد واحدهای ساختمانی باعث شده ساختمان‌های بدون مخزن آب در برخی مناطق با مشکل مواجه شوند.
رضایی فر خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی به ازای هر خانوار باید یک مخزن آب ۲۵۰ لیتری در ساختمان وجود داشته باشد تا تامین آب ساکنان با مشکی مواجه نشود به همین دلیل واحدهایی که مخزن و پمپ آب ندارند باید نسبت به ایجاد آن اقدام کنند.
این مسئول اضافه کرد: شهروندان باید از نصب مستقیم پمپ بر روی شبکه‌های آب خودداری کنند چون   این امر در طولانی مدت شبکه را دچار مشکل می‌کند بنابراین در صورت مشاهده با متخلفان برخورد لازم قانونی صورت می‌گیرد.
 
منبع جماران
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.