مشترکان پرمصرف تهرانی را بشناسید

0
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: ٧۶ درصد مشترکان شهر تهران مشترکان خانگی هستند که ٨٠ درصد این مشترکان، در حد الگو مصرف که ماهانه ٣٠٠ کیلوات ساعت است، مصرف می‌کنند.
به گزارش تاسیسات نیوز، حسین صبوری با بیان این‌که ٢٠ درصد مشترکان الگوی مصرف استاندارد را رعایت نمی‌کنند، اظهار کرد: هنوز برنامه‌ای برای افزایش تعرفه برق به ما ابلاغ نشده است.
به گفته وی پس از تایید هیات دولت، تعرفه این ٢٠ درصد مشترکان پرمصرف به‌صورت پلکانی افزایش خواهد یافت.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر آخرین وضعیت اجرای مصوبه هیات دولت درباره استفاده ۲۰ درصد مصرف انرژی دستگاه‌های دولتی از پنل‌های خورشیدی، گفت: براساس این مصوبه، بهای برق ادارات دولتی با نرخ خرید انرژی‌های خورشیدی در نظر گرفته می‌شود.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ ادامه داد: اگر مشترکان دولتی این کار را انجام ندهند، ۲۰ درصد برق مصرفی آن با قیمت ۸۰۰ تومان در هر کیلووات ساعت محاسبه می‌شود.
صبوری با بیان این‌که کمتر از ۱۰ درصد مشترکان دولتی در شهر تهران این مصوبه را اجرایی کرده‌اند، گفت: مهلت اجرای این کار تا پایان سال ۱۳۹۷ تمدید شده است، اما پیش‌بینی می‌شود که تعداد زیادی از مشترکان نتوانند این طرح را اجرایی کنند.
به گفته وی در حال حاضر ۴.۵ مشترک در شهر تهران وجود دارد که این تعداد ۱۳ درصد مشترکان کل کشور است.
علاوه بر این ۳۲ هزار کیلومتر شبکه توزیع و ۱۸ هزار دستگاه پست در شهر تهران داریم.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با اشاره به ارتقاء شاخص‌های خدمات‌رسانی در سطح کشور به ویژه در شهر تهران، اظهار کرد: یکی از کارهایی که امسال انجام داده‌ایم، ارائه‌ی خدمات غیرحضوری در شهر تهران بوده که در فاز اول بیش از ۹۰ درصد خدمات فروش و پس از فروش مشترکان از طریق سامانه‌های ۱۵۲۱ انجام می‌شود.
به گفته صبوری، براساس تدابیر در نظر گرفته شده در آینده نزدیک، ارائه‌ی خدمات غیرحضوری را به ۱۰۰ درصد خواهیم رساند که این مساله نیز تاثیرات زیادی در روند خدمات فنی خواهد داشت.
وی با تاکید بر این‌ مساله که شبکه توزیع برق تهران توسط پنج مرکز کنترل پایش می‌شود، تصریح کرد: علاوه بر این مساله، چهار مرکز فوریت ۱۲۱ و یک سامانه ۸۵۱۲۱ در شرکت توزیع به منظور نظارت بر فرآیند کار و دریافت شکایات داریم.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با اشاره به وضعیت تلفات شبکه توزیع تهران، ادامه داد: در پایان سال ۱۳۹۶، میزان تلفات ۶.۸ درصد بود که تا پایان سال ۱۳۹۷ باید این عدد را به ۶.۴ درصد برسانیم.
صبوری ادامه داد: در حال حاضر ۸۰ درصد شبکه تهران کابلی است و در توسعه آینده هیچ شبکه هوایی نخواهیم داشت.
علاوه بر این باید گفت که از ۸۰۰۰ کیلومتر شبکه سیمی، ۷۰۰۰ کیلومتر کابل خودنگهدار است و ۱۰۰۰ کیلومتر دیگر تا پایان سال ۱۳۹۸ عملیات اجرای آن به پایان می‌رسد که این موضوع نیز در کاهش تلفات بسیار موثر است.
به گفته مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، سالانه دو درصد به تعداد مشترکان، پنج درصد پیک مصرف و سه درصد انرژی مصرفی در تهران اضافه می‌شود.
وی با تاکید بر این مساله که براساس تدابیر در نظر گرفته شده در سال ۱۳۹۸ باید ۶۵۰ مگاوات مدیریت مصرف صورت بگیرد، اظهار کرد: هر سال برای آماده‌سازی شبکه حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان برای پایش شبکه و به‌سازی و نوسازی شبکه توزیع انجام می‌شود.
صبوری افزود: علاوه بر این برای سال ۱۳۹۸، پنج میلیون لامپ LED در سازمان‌های دولتی تعویض شود که پس از تصویب ابلاغیه آن این طرح اجرایی خواهد شد که طبق برآوردهای صورت گرفته حدود ۲۰ میلیارد تومان هزینه دربرخواهد داشت.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ درباره برنامه شرکت توزیع برای استفاده بیش‌تر از انرژی‌های پاک گفت: در حال حاضر ۱۵۰۰ کیلووات ساعت در شهر تهران توسط شرکت توزیع و بخش خصوصی نصب شده و ۱۵۰۰ کیلووات ساعت نیز در حال انعقاد قرارداد هستیم.
وی افزود: مشترکان خانگی می‌توانند با خرید پنل خورشیدی، علاوه بر رفع نیاز خود، مازاد برق تولیدی‌شان را ۱۰ برابر بالاتر به ما بفروشند، یعنی هر کیلووات ساعت ۸۰۰ تومان برق را از آن‌ها خریداری خواهیم کرد.
صبوری با بیان این‌که در سال ۱۳۹۴ معادل ۳۱۰ دقیقه به ازای هر مشترک خاموشی داشته‌ایم، اظهار کرد: این عدد در سال ۱۳۹۶ به ۱۶۱ دقیقه کاهش یافت.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با اشاره به میزان فرسودگی شبکه توزیع برق، گفت: در حال حاضر ۱۲۰۰ کیلومتر شبکه با طول عمر بالا در شهر تهران داریم که سالانه ۱۰ تا ۱۵ درصد را نوسازی می‌کنیم.
علاوه بر این ۱۲۰۰ دستگاه پست در شهر تهران نیاز به بازسازی دارد.
وی درباره آمادگی شبکه توزیع برق تهران برای مقابله با حوادث طبیعی همچون زلزله، اظهار کرد: براساس تدابیر و اقدامات صورت گرفته اگر حادثه‌ای در تهران رخ دهد، آمادگی کامل را برای مقابله با خاموشی داریم.
منبع ایسنا
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;