قبر ۴۰۰ میلیونی و مقبره ۵ میلیاردی در شهر مردگان

سازمان بهشت زهرا (س) سالانه ۱۵ هزار قبر به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می‌دهد.
به گزارش تاسیسات نیوز، روابط عمومی سازمان بهشت زهرا (س) اعلام کرد: در پی درج گزارش کذب در یکی از سایت‌های خبری در روز یکشنبه ۲۱ دی ماه ۱۳۹۹ تحت عنوان (تورم تا پای گور؛ ۱/۵ متر قبر در بهشت زهرا (س) به ۴۰۰ میلیون و مقبره خصوصی ۵ میلیارد می‌رسد ) و باز نشر آن در فضای مجازی، ضمن تاکید بر اینکه مطلب مورد نظر صد در صد دروغ و بی‌اساس می‌باشد، مواردی را جهت تنویر افکار عمومی به استحضار می‌رساند:
۱- بخشهای مربوط به بهشت زهرا (س) در این گزارش از پایه بی‌اساس بوده و تکذیب می‌شود و بارها این موضوع از طریق رسانه‌های جمعی توسط سازمان بهشت زهرا (س) اطلاع‌رسانی شده و نمایندگان افکار عمومی و خبرنگاران با مراجعه حضوری این موضوع را راستی آزمایی کرده‌اند.
۲-تصویب لایحه قیمت‌گذاری قبور یکی از اقدامات مهم و شایسته و قابل توجه شورای اسلامی شهر تهران در سالهای اخیر بوده که به صورت شفاف قیمت قبور و خدمات بهشت زهرا (س) به تصویب شورای اسلامی شهر تهران رسیده است و بر اساس تعرفه‌های مصوب شورای اسلامی شهر تهران که بیشترین آن بیست میلیون تومان و کمترین آن رایگان می‌باشد دریافت می‌شود.
۳- این در حالی است که واگذاری یک طبقه قبر رایگان به شهروندان در صورت درخواست همچنان در دستور کار سازمان بهشت زهرا (س) قرار دارد و این سازمان به طور متوسط در سال ۱۵ هزار قبر رایگان برای دفن متوفیات به شهروندان تهرانی اختصاص می‌دهد. هزینه‌های خدمات در بهشت زهرا (س) نیز تابع همین ضوابط و قوانین مصوب شورای اسلامی شهر تهران می‌باشد.
۴-سازمان بهشت زهرا (س) برای چندمین بار با تاکید بر کذب بودن اینگونه اخبار و گزارش‌ها که با هدف جلب مخاطب و بالارفتن بازدید سایت‌ها تنظیم و منتشر می‌گردد، به شهروندان گرامی و مردم آگاه و فهیم تهران یادآوری می‌نماید که به هیچ عنوان به اینگونه اخبار و گزارش‌ها توجه نکرده و مراقب سود جویی و کلاهبرداری برخی افراد بوده و در خصوص قیمت قبور فقط مرجع رسمی سازمان بهشت زهرا (س) می‌باشد.
۵-سازمان بهشت زهرا (س) در حال حاضر۱۱ ماه است که در بحران بی‌سابقه در خط اول مبارزه با کرونا می‌باشد و در یکی از سخت‌ترین شرایط کاری پرسنل بهشت زهرا (س) در خط مقدم خدمات‌رسانی به شهروندان با این ویروس مبارزه می‌کنند و تاکنون سعی نموده است نهایت تکریم و تعظیم خانواده‌های داغدار را با همه توان در یک شرایط سخت در دستور کار خود قرار دهد.
۶- سازمان بهشت زهرا (س) ضمن تکذیب مجدد، حق رسیدگی و شکایت از اولین منتشر کننده این خبرکذب که مسبوق به سابقه بوده و با هدف جلب مخاطب و بالارفتن بازدید سایت منتشر شده است، را در مراجع قضایی برای خود محفوظ می‌داند.
منبع ایلنا
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;