فعالیتهای انجمن صنعت تأسیسات در سال 95

به گزارش تاسیسات نیوز به نقل از انجمن صنعت تاسیسات، فرازهایی از گزارش عملکرد هیأت مدیره انجمن در سال 95 که در مجمع عمومی مورخ 96/04/19 که توسط رئیس هیأت مدیره انجمن ارائه شد، بدین شرح است :

 

 

اقدام در رفع یا انعکاس مشکلات گروهی و انفرادی اعضای انجمن در ارتباط با وزارتخانه ها و سازمانهای مختلف از طریق مکاتبــه و ملاقات با مسئولین، بعضاً با حضور مدیران شرکتهایی که مشکلاتی داشتند.

 

 

 

مشاوره و ارتباط مداوم با مقامات وزارت صنعت، معدن و تجارت دربارة مسائل مربوط به حوزة صنعت تأسیسات که به افزایش قابل توجه تعرفه‌های گمرکی دستگاههای تأسیساتی در سال جاری شد.

 

 

 

دفاع قاطعانه از موجودیت صنایع کشور در مواجهه با سیاست دولت در اجازة تأسیس شهرک صنعتی ترکیه در تهران؛ این سیاست که قطعاً در صورت اجرا می‌توانست لطمات جبران ناپذیری را به صنعت کشور و بویژه صنعت تأسیسات وارد ساخته و مانند سیاست تعرفه‌های ترجیحی تنها به سود ترکیه تمام می‌شد، خوشبختانه با نامة هشدار دهندة انجمن به ریاست محترم جمهور و مذاکرات پس از آن با مقامات دولتی در حال حاضر متوقف شده است.

 

 

 

 

همکاری با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در به روزرسانی فهرست‌بهای کالاهای تأسیساتی و مکانیکی با شرکت در جلسات کارگروههای مربوطه در آن سازمان.

 

 

 

همکاری نزدیک و مداوم با سازمان ملی استاندارد ایران در تدوین و بازنگری تعداد زیادی از استانداردهای تأسیساتی.

 

 

 

مذاکرات مداوم دبیر انجمن با رئیس و مسئولین مرکز تحقیقات مسکن در خصوص تعامل با انجمن صنعت تأسیسات در کلیة مسئولیتهای آن مرکز که با مقولة تأسیسات مرتبط است که از نتایج آن می‌توان به توافق برگزاری ”کنفرانس تأسیسات مکانیکی ساختمان” با محوریت انجمن صنعت تأسیسات و مرکز تحقیقات مسکن و همچنین تأکید مجدد مرکز تحقیقات مسکن برای صدور گواهی‌نامة فنی در محل کارخانه و برنامه‌ریزی برای اجرای برنامه‌های آموزشی مشترک در حوزة تأسیسات با شرکتهای متقاضی، اشاره کرد.

 

 

 

 

تفاهم‌ همکاری‌های علمی و آموزشی با ادارة کل تحصیلات تکمیلی و آموزشهای تخصصی سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران وابسته به وزارت علوم که تحولی اساسی در امر آموزش و تربیت متخصصین تأسیسات مورد نیاز صنعت و جامعه صورت خواهد گرفت.

 

 

 

 

به دنبال بازدید دبیر انجمن از دانشکدة فنی انقلاب اسلامی و متعاقباً تفاهم بعمل آمده با رئیس دانشکده، همکاری متقابل برای تربیت متخصصین تأسیسات مورد نیاز کشور میان انجمن و آن دانشکده آغاز شده است.

 

 

 

عقد قرارداد با یکی از بهترین مؤسسات حقوقی به عنوان مشاور حقوقی انجمن که بالقوه کمک شایان توجهی به اعضای محترم در دعاوی حقوقی خواهد بود.

 

 

 

مشاوره و ارائه طریق در امور مالیاتی و کار و کارگری و بیمه توسط مشاورین انجمن به اعضای متقاضی؛

 

 

همکاری در برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت در زمینه های کاربردی رشتۀ تأسیسات در مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران؛ در این خصوص لازم است بار دیگر به تفاهم نامۀ منعقده میان انجمن و مرکز پژوهشهای علمی و صنعتی اشاره نماید که امکانات وسیعی را برای آموزش و انتشار کتب تأسیساتی در اختیار اعضای محترم قرار می دهد.

 

 

 

چندین مورد حکمیت و رسیدگی به اختلافات شماری از اعضای محترم با یکدیگر یا با مشتریان و تلاش در حل این مشکلات که این امر بصورت رایگان صورت می گیرد.

 

 

 

سایت انجمن با طراحی جدید و تحول کلی به لحاظ تنوع در محتوا و روزآمد بودن آن ظرف مدتی کوتاه توفیق قابل توجهی در جلب مخاطب داشته که هر روز بر شمار آنها افزوده می‌شود.

 

 

 

در طول سال گذشته نیز همانند سالهای قبل انجمن صنعت تأسیسات به عنوان قطب علمی و فنی تأسیسات کشور ارتباط گسترده ای با دانشگاه ها، مهندسین، و ارگانهای خصوصی و دولتی داشت و در موارد متعدد در خصوص مسائل فنی و تخصصی مورد مشاوره قرار گرفت که این امر نیز به نوبۀ خود در ارتقاء بیش از پیش جایگاه و وجهۀ علمی انجمن صنعت تأسیسات در سطح جامعه بسیار مؤثر بوده است.

 

 

 

ارائه مشاوره رایگان در زمینۀ محتوای کتب، جزوات و کاتالوگهای فنی در دست انتشار اعضای محترم توسط دبیر انجمن؛

 

 

 

 

 

 

انتهای خبر

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;