طرح «گشایش اقتصادی» رئیس جمهور و درخواست سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه ای به رئیس مجلس، از اعلام آمادگی این کمیسیون برای بررسی کارشناسی کلیات طرح گشایش اقتصادی خبر داد.
به گزارش تاسیسات نیوز، مالک شریعتی نیاسر بیان کرد: در جلسه هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس، کلیات طرح گشایش اقتصادی که مد نظر دولت است به بحث گذاشته شد و با مصوبه هیات رئیسه مقرر شد نامه ای از طرف کمیسیون به رئیس مجلس ارسال شود که طی آن نامه ضمن اعلام آمادگی برای بررسی کارشناسی موضوع در کمیسیون انرژی از دکتر قالیباف تقاضا شود نسبت به تصمیمات شتاب زده و خارج از اراده مجلس تذکرات لازم به دولت داده شود.
متن این نامه به شرح زیر است:
جناب آقای دکتر قالیباف رئیس محترم مجلس شورای اسلامی
” با سلام و احترام؛
نظر به این که موضوع گشایش اقتصادی از سوی رئیس محترم جمهور مطرح شده است و شواهد نشان می دهد طرح پیش فروش نفت در داخل کشور در شرف اجرا است و با توجه به تجربیات منفی گذشته نسبت به آثار برخی تصمیمات گرفته شده توسط شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه خواهشمند است دستور فرمایید شرایطی مقرر گردد که موضوع قبل از تصمیم گیری در شورای مذکور به صورت تخصصی در مجلس شورای اسلامی بحث و نتیجه گیری شود.
بدیهی است مستند به اصول متعدد قانون اساسی از جمله اصول ۵۲ ، ۵۳ ، ۵۵ ، ۵۸ و ۸۵ شان قانونی مجلس اقتضا می کند موارد مالی و بودجه ای این چنینی و نیز مواردی که دارای اثرات گسترده آنی و بلند مدت بر آحاد ملت هستند به تصویب مجلسشورای اسلامی برسد تا بتوان هم در آینده مورد حساب رسی و نظارت مجلس قرار گیرد و هم نمایندگان محترم مجلس بتوانند پاسخگوی مردم شریف کشور باشند. شایان ذکر است در راس امور بودن مجلس شورای اسلامی به تصمیم و عملکرد جنابعالی بستگی دارد.
فریدون عباسی دوانی رئیس کمیسیون انرژی”
منبع ایسنا
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;