صادرات گاز به بصره در صورت نهایی شدن مذاکرات

0

به گزارش تاسیسات نیوز به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد، مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی گاز از صادرات گاز به بصره در صورت به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته‌ای خبر داد و گفت: زیرساخت‌های لازم برای صادرات گاز به بصره یک سال پس از امضای قرارداد فراهم می‌شود. به گزارش «ایسنا»، حسن منتظر تربتی با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم برای صادرات گاز به بصره از سوی شرکت ملی گاز ایران فراهم است، تصریح کرد: علاوه بر صادرات گاز به بغداد که قرارداد آن امضا شده، هم‌اکنون پروژه صادرات گاز به بصره نیز مطرح است.

به گفته وی، خط لوله تا خرمشهر اجرا شده و در ادامه نیز امکان انشعاب‌گیری از خط ششم سراسری برای صادرات گاز به بصره وجود دارد. مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی گاز تاکید کرد: پس از امضای قرارداد صادرات گاز به بصره امکان اجرایی کردن این پروژه با ارسال روزانه 10 میلیون مترمکعب گاز وجود دارد و این مقدار در فازهای بعدی نیز بر اساس قرارداد قابل افزایش است.

منتظر تربتی در ادامه به پروژه صادرات گاز به بغداد اشاره و خاطرنشان کرد:پروژه اجرای خط لوله صادرات گاز از مرز نفت‌شهر مراحل پایانی خود را طی می‌کند و در فاز نخست ظرفیت ارسال روزانه 10 میلیون مترمکعب گاز به این شهر وجود دارد. وی با اشاره به اینکه در سال آینده در دو محور تمرکز می‌کنیم، تصریح کرد: برنامه ما این است که منابع مالی را به سمت پروژه‌هایی که منجر به توسعه‌های مناسب شود هدایت کنیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;