صادرات برق و ارتباط تحریمی

رضا اردکانیان در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که آیا تحریم‌ها بر صادرات برقی ایران تاثیر می‌گذارد عنوان کرد: به دنبال توسعه تبادلات برقی هستیم.
به گزارش پایگاه خبری تاسیسات نیوز، هفته پیش جلسه‌ای در سطح معاونان وزرای نیروی کشورهای روسیه، جمهوری آذربایجان و ایران در مسکو برای سنکرون کردن سیستم برق سه کشور برگزار شد که نتایج خوبی هم داشت.
صادرات برق طبق قراری که با کشورهای همسایه گذاشته شده هیچ تغییری نخواهد کرد و این مساله ارتباطی با تحریم‌های احتمالی ندارد.
وی افزود: جلسه بعدی در ماه دسامبر و در تهران برای مشخص شدن جزئیات کار برگزار خواهد شد. در گام اول به دنبال افزایش امکان تبادل انرژی با جمهوری آذربایجان تا ۶٠٠ مگاوات هستیم و امیدواریم هرچه زودتر امکانات فنی آن فراهم شود.
اردکانیان ادامه داد: در فصل صادرات، به افغانستان، پاکستان و عراق برق صادر می‌کنیم و درصدد هستیم با شکل گرفتن دولت جدید عراق، مذاکرات مفصل‌تری را آغاز کنیم. در حال حاضر ظرفیت ٢ هزار مگاواتی برای صادرات برق داریم.
وزیر نیرو درخصوص موضوع حقابه حوزه زاینده رود هم تصریح کرد: حقابه موضوعی قانونی است و طبق قانون توزیع عادلانه آب، طبیعتا متاثر از وضعیت بارش است؛ امیدواریم با بهتر شدن شرایط نزولات در ماه‌های پیش رو، این موضوع حل شود.
اردکانیان گفت: در کمتر از دو هفته آینده، جلسه شورای هماهنگی حوضه زاینده‌رود را برای بررسی این موضوع با حضور نمایندگان کشاورزان برگزار خواهیم کرد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;