سمنان پایلوت طرح« هر اشتراک برق ، یک نیروگاه برق »

شرکت توزیع برق استان سمنان در نظر دارد، ” پویش اجتماعی ” هر اشتراک برق، یک نیروگاه مجازی ” را با مشارکت کلیه مشترکان در استان اجرایی نماید و براساس این پویش، با کاهش ۱۰ الی ۲۰ درصدی، از سرمایه گذاری برای ایجاد نیروگاه‌های جدید پیشگیری شده و صرفه جویی حاصل از آن، همچون یک نیروگاه مجازی تلقی می‌شود که از ساخت آن جلوگیری خواهد شد.
به گزارش تاسیسات نیوز، سیدمحمد موسوی زاده، ضمن تشکر از همکاری مشترکین با صنعت برق بیان داشت: به منظور اجرای تعرفه‌های تشویقی برای مشترکان خانگی در چهارماه گرم سال گذشته، ۱۶۷ هزار مشترک خانگی الگوی مصرف را رعایت کرده و مبلغ ۱۲ میلیارد ریال پاداش خوش مصرفی در صورت حساب‌های آنان کارسازی شده و این طرح برای سال جاری نیز تداوم خواهد داشت.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان  سمنان گفت: مشترکانی که الگوی مصرف برق را رعایت نمایند، مشمول پاداش خوش مصرفی می‌شوند. افزود: مشترکان صنعتی همکار در برنامه‌های پیک سایی در بخش‌های صنعتی، کشاورزی، تجاری، اداری و سی ان جی، حدود ۲۲ میلیارد ریال پاداش در قبوض برق مصرفی سال قبل آنان اعمال شده است.
وی به استمرار برنامه‌های مدیریت مصرف در قالب “۰۹۹” یا ” تابستان بدون خاموشی ” اشاره کرد و یادآور شد: این شرکت در نظر دارد پویش اجتماعی ” هر اشتراک برق، یک نیروگاه مجازی ” را با مشارکت کلیه مشترکان در استان اجرایی نماید و براساس این پویش، با کاهش ۱۰ الی ۲۰ درصدی، از سرمایه گذاری برای ایجاد نیروگاه‌های جدید پیشگیری شده و صرفه جویی حاصل از آن، همچون یک نیروگاه مجازی تلقی می‌شود که از ساخت آن جلوگیری خواهد شد.
موسوی زاده تصریح کرد: ساعات اوج مصرف برق در روز برای ماه‌های گرم سال از ۱۲ ظهر تا ۱۶ بعداز ظهر و ساعت‌های پیک مصرف شب از حوالی غروب آفتاب به مدت چهار ساعت می‌باشد که عدم بهره گیری همزمان وسایل پرمصرف برقی و استفاده از لوازم برقی پرمصرف در ساعات اولیه صبح، ساعات پایانی شب و روز‌های تعطیل، یکی از مهم‌ترین نوع همکاری مشترکین در مدیریت مصرف محسوب می‌شود.
منبع برق نیوز
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;