ساخت بزرگترین مزرعه خورشیدی در استرالیا

به گزارش تاسیسات نیوز، تا پایان امسال بزرگترین مزرعه برق خورشیدی جهان در استرالیا ساخته می شود. بدین ترتیب تحولی بزرگ در این صنعت ایجاد خواهد شد.

 

 

 

پایگاه خبری ساینس الرت در گزارشی نوشت: کار ساخت و ساز این مزرعه خورشیدی در جنوب استرالیا به زودی آغاز می شود. این مجموعه عظیم در نوع خود در دنیا بزرگترین محسوب می شود و این تنها به دلیل نصب ۳.۴ میلیون صفحه خورشیدی و ۱.۱ میلیون باتری خواهد بود.

 

 

 

بر اساس برنامه ریزیهای صورت گرفته، این پروژه تا پایان سال جاری میلادی تکمیل می شود و در آن زمان است که این مزرعه بزرگ برق خورشیدی از حیث ظرفیت تولید و ذخیره سازی تمامی مزارع مشابه در سراسر جهان را کنار خواهد زد هر چند مزارع برق خورشیدی دیگری همچنان در گوشه و کنار دنیا فعال هستند که از حیث وسعت بزرگتر از نمونه ساخته شده در جنوب استرالیا محسوب می شوند.

 

 

ظرفیت نهایی این مجموعه ۳۳۰ مگاوات خواهد بود که برای تأمین برق ده ها هزار خانه کافی به نظر می رسد.

 

 

 

شرکت Lyon Group به عنوان سازنده این مزرعه برق خورشیدی در گزارشی اعلام کرد که این مجموعه ظرفیت حداقل ۱۰۰ مگاوات برق خورشیدی را دارد.

 

 

 

این دسته از مزارع برق خورشید به عنوان شاخص ترین پروژه ها در زمینه توسعه انرژیهای پایدار و تجدیدپذیر در نظر گرفته می شود که نمایشی هیجان انگیز از آینده هم هستند.

 

 

 

این مزرعه عظیم خورشید با هزینه یک میلیارد دلار ساخته می شود.

 

 

نکته جالب اینجاست که تنها پس از ۱۸ دقیقه از راه اندازی این مجموعه، ۳۳۰ مگاوات برق تولید خواهد شد.

 

 

 

 

 

انتهای خبر

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.