ساخت اتاقک پسماند برای این مجتمع ها اجباری شد

0
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از ابلاغ دستورالعمل احداث جایگاه نگهداری و استقرار مخازن ذخیره‌سازی پسماند در مجتمع‌های مسکونی بالای ۵۰ واحد در آینده نزدیک خبر داد.
به گزارش تاسیسات نیوز، رضا شرفی در این باره گفت: به منظور ایجاد تحول در سیستم ذخیره‌سازی پسماند با محوریت تفکیک پسماند در مبادی تولید و کاهش مخازن ذخیره‌سازی در سطح شهر و جلوگیری از پدیده مذموم زباله‌گردی، دستورالعمل احداث جایگاه و استقرار مخازن ذخیره‌سازی در مجتمع‌های مسکونی بالای ۵۰ واحد به زودی ابلاغ خواهد شد.
وی افزود: به استناد مصوبه طرح جامع مدیریت پسماند و در راستای برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران، سازمان مدیریت پسماند با همکاری مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران و اداره کل معماری و ساختمان معاونت شهرسازی نسبت به تدوین دستورالعمل احداث اتاقک پسماند به منظور استقرار مخازن ذخیره‌سازی پسماند در مجتمع‌های مسکونی بالای ۵۰ واحد در سطح شهر تهران اقدام کردند.
شرفی با بیان اینکه پس از بحث و تبادل نظر کارشناسی با تمامی ذی‌نفعان و ذی‌مدخلان، این دستورالعمل نهایی شده است، ادامه داد: ذکر این نکته ضروری است که پس از تدوین دستورالعمل مذکور، سازمان مدیریت پسماند نسبت به طراحی هوشمند این اتاقک‌ها به منظور اجرا و پیاده‌سازی در سامانه‌های شهرسازی اقدام کرده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران گفت: این مهم در راستای اجرای سیستم جمع‌آوری پسماند از درب منازل و حذف حداکثری مخازن ۱۱۰۰ لیتری از سطح معابر شهر تهران در راستای سیاست‌های کلی طرح جامع مدیریت پسماند صورت می گیرد. همچنین، این امر کمک شایانی به حذف پدیده زباله‌گردی خواهدکرد.

بر اساس گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، شرفی تاکید کرد: طرح جامع مدیریت پسماند نقشه راه ۲۰ ساله مدیریت پسماند را در برش‌های پنج‌ساله و سالیانه ترسیم کرده که مجموعه‌ای از اقدامات از قبیل افزایش زیرساخت‌های تفکیک پسماند در مبادی تولید، استقرار سیستم جمع‌آوری از درب منازل و مخازن هوشمند، احداث کارخانجات مدیریت یکپارچه پسماند شهری (MRF) تولید کمپوست باکیفیت و استحصال انرژی از پسماند با رویکرد کاهش دفن را به دنبال خواهد داشت و در نهایت انجام اقدامات فوق کاهش آثار سوء محیط زیستی را در سطح شهر تهران رقم خواهدزد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;