وزیر نیرو: امسال در مدیریت مصرف برق رکورد زدیم

0
رضا اردکانیان وزیر نیرو با اشاره به بهره‌برداری از ۱۵ نیروگاه جدید در طول یکسال گذشته، گفت: تا پایان امسال حدود سه هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور افزوده خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری تاسیسات نیوز، اردکانیان شنبه شب در یک گفت‌ وگوی زنده تلویزیونی با تاکید بر اینکه با همراهی تمامی مشترکان برق کشور تابستان امسال را بدون خاموشی سپری کرده‌ایم، افزود: در طی یکسال گذشته توانسته‌ایم با بهره‌برداری از ۱۵ نیروگاه جدید در ۱۲ استان کشور حدود سه هزار و ۲۵۱ مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور بیفزایم و رکورد جدیدی را در این زمینه ثبت کنیم.
او ادامه داد: همکاران صنعت برق در بخش‌های پژوهشی نیز توانسته‌اند با تغییراتی در سیستم کار نیروگاه‌ها و بهبود عملکرد واحدهای موجود ۵۶۴ مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور اضافه کنند تا جمعا برای پیک تابستان ۹۸ در حدود سه هزار و ۸۱۵ مگاوات افزایش تولید برق داشته باشیم.
وزیر نیرو تاکید کرد: همچنین در تابستان ۹۸ توانسته‌ایم با اجرای ۱۱ برنامه مدیریت مصرف بیش از سه هزار و ۸۰۰ مگاوات در مصرف برق صرفه‌جویی کنیم و رکورد جدیدی را در این بخش به ثبت برسانیم.
اردکانیان تصریح کرد: در تلاشیم تا در تابستان‌های پیش‌رو نیز این عادت خوب را حفظ کرده و باز هم رکورد مدیریت مصرف برق را بشکنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در مدت زمان فعالیت دولت تدبیر و امید به بیش از ۱۰ هزار و ۲۰۰ روستای کشور آبرسانی شده است، عنوان کرد: در طی ۶ سال اخیر جمعیتی بالغ بر ۶٫۷ میلیون نفر از هموطنان روستایی از ما شبکه آب سالم و پایدار برخوردار شده‌اند.
وزیر نیرو تاکید کرد: این روند تا پایان دولت دوازدهم به گونه‌ای ادامه پیدا خواهد کرد که هر هفته به ۳۰ روستای کشور آبرسانی شود تا در انتهای دولت تدبیر و امید به رکورد آبرسانی به ۱۰ میلیون جمعیت روستایی دست پیدا کنیم.
اردکانیان با اشاره به اینکه تا پایان امسال یک هزار و ۱۲۴ روستای دیگر به شبکه آب سالم و پایدار متصل خواهند شد، بیان کرد: همچنین براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته تا انتهای امسال در ۹ استان کشور ۱۰ سد بزرگ به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی با تاکید بر اینکه تا پایان سال ۹۸ تعداد ۲۹ تصفیه‌خانه فاضلاب در ۱۶ استان کشور وارد مدار خواهد شد، اضافه کرد: براین اساس تا پایان سال هر هفته یک تصفیه‌خانه فاضلاب به بهره‌برداری خواهد رسید.
وزیر نیرو با اشاره به افتتاح ۱۲ تصفیه‌خانه آب در ۹ استان کشور، اظهار داشت: همچنین در بخش برق نیز تا پایان سال حدود سه هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور افزوده خواهد شد.
منبع ایرنا
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;