راه اندازی سامانه الکترونیکی صدور پروانه ساخت در نظام مهندسی میبد

رئیس نظام مهندسی ساختمان میبد، از راه اندازی سامانه الکترونیکی صدور پروانه ساخت در آینده نزدیک درشهرستان میبد خبرداد
به گزارش تاسیسات نیوز، صباغی در نشست با اصحاب رسانه گفت: این سامانه قرار است با همکاری شهرداری و نظام مهندسی برای کاهش مراجعات حضوری مردم و مدیریت هزینه‌ها طراحی و راه اندازی شود.
وی با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی استان در دو سال گذشته توجه ویژه ای به آموزش و فرهنگ سازی داشته و گام‌های موثری درآموزش کارشناسان و مهندسین و مردم برداشته افزود: با راه اندازی این سامانه ارائه خدمات به مردم تسهیل می‌یابد.
رئیس نظام مهندسی ساختمان میبد اظهار داشت: از اول امسال تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار متر مربع پروانه ساخت در بخش مسکونی و صنعتی درنظام مهندسی ساختمان میبد صادر شده است که نشان دهنده مسیر رو به رشد ساخت و ساز با وجود همه مشکلات اقتصادی است.
رئیس نظام مهندسی ساختمان میبد با اشاره به ایمن سازی ساختمان‌ها در برابر حوادث زلزله هم گفت: یکی از راهکار‌های مقابله با زلزله ایمن سازی بافت‌های فرسوده، دسترسی به نقشه ساختمان‌های امداد رسان و عمومی، دسترسی به راه‌های ورود به ساختمان‌ها، ایمن کردن ساختمان‌ها درجلوگیری از انفجارناشی از شکستگی لوله‌ها، آتش سوزی و اتصال برق است که متاسفانه خیلی از این زیرساخت‌ها درشهرستان میبد وجود ندارد.
صباغی گفت:سطح ایمنی شهر و ساختمان‌های ساخته شده به دلیل وجود بافت‌های فرسوده و ضعف در قوانین و مقررات مطلوب نیست و امیدواریم با همکاری مسئولین و جامعه مهندسین و ایجاد زمینه‌های فرهنگی شاهد ساختمان‌های بهتر برای زندگی باشیم.
منبع نظام مهندسی کشور
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;