دردسرهای جدید تسلا به‌خاطر حریق پنل‌های خورشیدی

سوپرمارکت های زنجیره ای وال مارت به دلیل آتش گرفتن پنل های خورشیدی تسلا در ۴ شعبه خود از این شرکت شکایت کرده است. وال مارت،تسلا را مسئول آتش سوزی ها می داند.
به گزارش پایگاه خبری تاسیسات نیوز، به نقل از تلگراف، سوپرمارکت زنجیره ای وال مارت در آمریکا به دلیل آتش گرفتن پنل های خورشیدی از Tesla شکایت می کند.  به گفته وال مارت دلیل این آتش سوزی بی توجهی و غفلت شرکت تولید کننده بوده است.
 طبق قرار دادی میان دو شرکت، وال مارت پنل‌های خورشیدی تسلا را روی سقف فروشگاه هایش در سراسر آمریکا نصب کرد. اکنون وال مارت در شکایتی علیه تسلا ادعا می کند  در سال ۲۰۱۸ میلادی ۴ آتش‌سوزی در شعبه های این سوپرمارکت اتفاق افتاده که دلیل آنها اختلال در تجهیزات تسلا بوده بوده است. از سوی دیگر ۴ آتش‌سوزی دیگر که یکی از آنها در ۲۰۱۲ میلادی اتفاق افتاده نیز  به پنل های خورشیدی تسلا مربوط بوده اند.
وال مارت در شکایت خود ادعا می کند تسلا به دلیل غفلت و رعایت نکردن استانداردهای صنعتی مسئول این آتش سوزی ها است.
این در حالی است که پیش از این خبرها حکایت از این داشت که شرکت خودروسازی (Tesla) برای احیای فرصت‌های مربوط به تجارت انرژی تجدیدپذیر، پیشنهاد جدیدی مبنی بر اجاره انرژی خورشیدی داده است. اما با وجود چنین اتفاقاتی آیا این شرکت متخصص در تولید خودروهای برق می‌تواند در گسترش پنل‌های خورشیدی و ایجاد فرصت‌های شغلی موفق باشد؟
منبع خبرگزاری مهر
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;