دایره محدود وظیفه شهرداری در هوای پاک

0
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران گفت:۱۸ دستگاه در قانون هوای پاک وظیفه دارند اما امروز شهرداری تهران فراتر از وظیفه خود وارد عمل شده است. هیچ مقایسه ای با دوره قبل نباید صورت بگیرد و مردم این عملکرد را می بینند.
به گزارش تاسیسات نیوز، مهدی پیرهادی در یکصد و هفتاد و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران گفت: ۱۸ دستگاه در قانون هوای پاک وظیفه دارند؛ اما امروز شهرداری تهران فراتر از وظیفه خود وارد عمل شده است. هیچ مقایسه ای با دوره قبل نباید صورت بگیرد و مردم این عملکرد را می بینند.
وی همچنین تاکید کرد: بسیاری از اتفاقات و رویدادها در شهر تهران حتی به نمایندگان شورا نیز به درستی نمی رسد و شاید نمی خواهند مردم در جریان بسیاری از طرح ها و افتتاح پروژه ها قرار بگیرند.
پیرهادی با بیان اینکه کاهش آلودگی هوا وظیفه شهرداری تهران نیست و دولت باید به آن بپردازد، افزود: پرسش بنده این است که توسعه حمل و نقل عمومی تا چه میزان از آلودگی هوا خواهد کاست؟
وی ادامه داد: یکی دیگر از پرسش های بنده این است که ۷۹۱ دستگاه واگن مترو که قرارداد آن منعقد شده تا چه زمانی وارد خطوط خواهند شد؟ سوال دیگر بنده این است که مطالعات تراموا انجام شده است؟ و اگر انجام شده باید گزارش آن در اختیار شورا قرار بگیرد.
پیرهادی با تأکید بر اینکه باید وسایل نقلیه برقی در اولویت قرار بگیرند تاکید کرد: گرچه استفاده از سوخت های گازوئیلی به شهرداری تهران برنمی گردد و دستگاه های مربوطه باید به آن توجه کنند؛ اما تقاضا داریم استفاده از اتوبوس های برقی در اولویت باشد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;