الزام نصب دستگاه تولیدکننده صوت برای خودروهای برقی اروپایی

طبق قانون جدیدی که از امروز در اتحادیه اروپا اجرایی می شود، خودروهای برقی باید مجهز به سیستمی شوند که در سرعت ۱۹کیلومتر برساعت تولیدکننده  نوعی سروصدا برای توجه عابران و دوچرخه سواران باشد
به گزارش پایگاه خبری تاسیسات نیوز،از امروز مدل های جدید خودرو های برقی در اتحادیه اروپا ملزم هستند یک دستگاه تولیدکننده صوت (سیستم هشدار صوتی) داشته باشند. هنگامیکه وسیله نقلیه با سرعت کمتر از ۱۹ کیلومتر برساعت حرکت می کند، این سیستم فعال می شود.
در فرضیه چنین سیستمی اجازه نمی دهد عابران پیاده و دوچرخه سواران از حضور خودروهای برقی و بی سروصدا غافلگیر شوند.
البته سروصدای تولیدی این خودروها لزوماً آزار دهنده نیست اما به عابران هنگام ردشدن از خیابان هشدار می‌دهد.
تمام خودرو های برقی جدید از جمله خودروهای فعلی باید تا ۲۰۲۱ میلادی این سیستم را داشته باشند. بنابراین خودروهای برقی که اکنون در خیابان‌ها هستند نیز احتمالاً باید این سیستم را نیز نصب کنند.
البته این قانون جدید برای همه خوشایند نیست. برخی از جمعیت‌های خیریه حمایت از حیوانات خواهان آن هستند که خودرو های برقی در سرعت‌های بالاتر نیز سروصدایی ایجاد کنند. از سوی دیگر برخی معتقدند به این ترتیب سروصدای موجود در خیابان‌ها همچنان ادامه خواهد یافت.
خودروی برقی یا خودروی الکتریکی (به انگلیسی: Electric vehicle) به خودرویی گفته می‌شود که از باتری‌های قابل شارژ به عنوان منبع انرژی، و از موتور الکتریکی به عنوان نیروی محرکه استفاده می‌کند.اولین خودرو های برقی عملی در دهه ۱۸۸۰ معرفی شدند. تولید این‌گونه خودرو ها با تولید انبوه خودرو های موتور احتراقی ارزان‌، دچار افت شدید گردید
از مزایای خودروی برقی نسبت به خودروی احتراقی می‌توان به کاهش قابل ملاحظه آلودگی هوای محلی، کاهش گازهای گلخانه‌ای و کاهش وابستگی به نفت اشاره کرد. تعداد زیادی از کشورها و دولت‌های مربوطه به منظور ترویج و گسترش بازار خودرو های برقی از انگیزاننده‌های دولتی برای خودرو های برقی استفاده می‌کنند.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;