خدمات‌رسانی شرکت‌های آبفا افزایش یافت

وزیر نیرو گفت: مصوبه اخیر هیئت وزیران که در پی مصوبه مهرماه شورای عالی اداری صادر شده به هیچ وجه ناظر بر ادغام نیست، بلکه یکپارچه شدن وظایف شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی و شهری است.
به گزارش پایگاه خبری تاسیسات نیوز، رضا اردکانیان، وزیر نیرو با تاکید بر اینکه یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی خلاف اصل ۴۴ قانون اساسی نیست، گفت: مصوبه اخیر هیئت وزیران که در پی مصوبه مهرماه شورای عالی اداری صادر شده به هیچ وجه ناظر بر ادغام نیست، بلکه یکپارچه شدن وظایف شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی و شهری است.
وی با بیان اینکه براساس مصوبه شورای عالی اداری این طرح با هدف توسعه خدمات‌رسانی به ویژه در روستاها شکل گرفته است، گفت: در مدت زمان فعالیت دولت تدبیر و امید بیش از ۱۰۳۵۰ روستا با جمعیتی بالغ بر ۶ میلیون و ۸۵۰ هزار به شبکه آب شرب سالم و بهداشتی دسترسی پیدا کرده‌اند.
اردکانیان با اشاره به اینکه تا پایان امسال یک هزار و ۱۰۰ روستای دیگر کشور نیز به شکبه آب شرب پایدار متصل خواهند شد، گفت: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته سه هزار و ۸۰۰ روستای کشور تا پایان دولت تدبیر از شبکه آب شرب برخوردار خواهند شد تا بر این اساس جمعیت روستایی برخوردار از آب شرب سالم و بهداشتی در مدت زمان فعالیت دولت تدبیر و امید به ۱۰ میلیون نفر برسد.
وزیر نیرو افزود: هم اکنون در دنیا متوسط جمعیت شهری بهره‌مند از شبکه‌های آب سالم کمتر از ۹۰ درصد است؛ اما این رقم در شهرهای کشور ما نزدیک ۱۰۰ درصد و در روستاها حدود ۷۶ درصد است.
وی تاکید کرد: با وجود اقدامات بسیار خوبی که در این زمینه صورت گرفته است، اما همچنان به میزان قابل ملاحظه‌ای فعالیت نیمه تمام در این زمینه باقی‌مانده است، بدین منظور برای افزایش سرعت خدمات‌رسانی به ویژه در روستاها این طرح در دستور کار قرار گرفته تا با استفاده از امکانات مالی و ظرفیت فنی و مهندسی قابل توجهی که در شهرها وجود دارد شاهد توسعه هر چه بیشتر فعالیت‌های اجرایی در این بخش باشیم.
اردکانیان با تاکید بر اینکه اجرای این مصوبه افزایش ۲٫۵ برابری خدمات‌رسانی شرکت‌های آب و فاضلاب را به همراه خواهد داشت، ادامه داد: در این مصوبه تمامی جنبه‌های قانونی کار رعایت شده است.
وزیر نیرو با تاکید بر اینکه این مصوبه به هیچ عنوان خلاف اصل ۴۴ قانون اساسی نیست، گفت: با توجه به اختیارات کاملی که به شورای عالی اداری داده شده است، این طرح با رعایت اصل ۴۴ قانون اساسی و هماهنگی‌های صورت گرفته با مراجع قانونی موجب تسریع خدمات‌رسانی در روستاها خواهد شد؛ در عین حالی که کوچک‌سازی نیز در جهت کارایی و بهره‌وری بیشتر صورت خواهد گرفت.
منبع تسنیم
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;