رکورد تولید برق پاک در انگلستان زده شد

افزایش انرژی های تجدیدپذیر و کاهش استفاده از زغال سنگ منجر به ثبت پاکترین سال انرژی در انگلیس شد.
به گزارش پایگاه خبری تاسیسات نیوز، انرژی پاک در سال ۲۰۱۹ به بزرگترین منبع برق انگلیس تبدیل شد و تقریباً نیمی از برق این کشور را تولید کرد و برای اولین بار از سوخت های فسیلی پیشی گرفت.
طبق اعلام National Grid که شبکه انتقال برق در انگلیس، ولز و اسکاتلند را در اختیار دارد، به دنبال کاهش چشمگیر استفاده از زغال سنگ و افزایش انرژی تجدیدپذیر و کم کربن، سال ۲۰۱۹, پاک‌ترین سال انرژی در انگلیس بود.
آخرین داده های National Grid نشان می دهد که مزارع بادی، انرژی خورشیدی و هسته ای،  ۴۸٫۵ درصد از برق انگلیس را در سال ۲۰۱۹ تولید کرده‌اند. ۴۳ درصد از برق تولید شده توسط سوخت های فسیلی مانند زغال سنگ، گاز و سایر منابع کربن مانند نفت و دیزل صورت گرفته است و ۸٫۵ درصد باقیمانده توسط زیست توده مانند گلوله های چوبی تولید شده است.
این نقطه عطف ورود انگلیس به اواسط سالهای ۱۹۹۰ تا ۲۰۵۰، سالی که این کشور متعهد شده است به کاهش حداقل ۱۰۰ دردصدی در انتشار گازهای گلخانه ای بر اساس سطح ۱۹۹۰ برسد و به یک اقتصاد خالص کربن صفر تبدیل شود، می باشد.
یک دهه قبل، سوخت های فسیلی بیش از سه چهارم از کل برق انگلیس را تولید می کردند، در حالی که منابع کربن صفر کمتر از یک چهارم، حدود ۲۲٫۸ درصد را تشکیل می دادند و سهم انرژی باد ۱٫۳ درصد بود.
در تابستان امسال این کشور یک رکورد دیگر نیز ثبت کرد. به مدت ۱۸ روز از ماه می تا اوایل ژوئن بدون استفاده از زغال سنگ برق تولید شد که طولانی ترین بازه زمانی از سال ۱۸۸۲ بود.
منبع زیست آنلاین
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;