خانه تکانی متفاوت با استفاده از محصولات نانو فناوری ایرانی

 شرکت‌های فعال در حوزه فناوری‌نانو برای کمک به خانه‌تکانی شب عید محصولات متعددی را تولید و به بازار عرضه می‌کنند که به دلیل استفاده از فناوری‌نانو، اثربخشی بالاتری نسبت به محصولات شوینده و پاک کننده رایج در بازار دارند.

به گزارش  پایگاه خبری تاسیسات نیوز،‌ ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، خانه‌تکانی بخش جدایی ناپذیر ماه اسفند است و به سنت دیرین، ایرانیان با تمیز کردن خانه و کاشانه به استقبال نوروز می‌روند. در این میان فناوری‌نانو، محصولات متنوعی برای کمک به خانه تکانی شب عید دارد که توسط شرکت های دانش بنیان ایرانی ساخته و به بازار عرضه شده است.

نانو فناوری؛ در واقع نانو تکنولوژی فهم و به‌کارگیری خواص جدیدی از مواد و سیستم‌هایی در ابعاد ۱ تا ۱۰۰ نانو متر است، به‌کارگیری فناوری نانو در تولید محصولات می‌تواند موجب بهبود خواص موجود محصولات یا توسعه محصولاتی با ویژگی‌های جدید شود.

شرکت کیمیا شیمی سهند یکی از این شرکت ها است که محصولات متنوعی برای خانه تکانی دارد، محلول پاک کننده سطوح استیل، اسپری پاک‌کننده صفحات نمایش LED , LCD، محلول پاک‌کننده چندمنظوره و اسپری پاک‌کننده شیشه از جمله شوینده‌های مبتنی بر فناوری‌نانو هستند که این شرکت تولید و به بازار عرضه کرده است، البته شرکت کیمیا شیمی سهند محلول شوینده موتور و بدنه خودرو بدون استفاده از آب را نیز در سبد محصولات خود دارد که می‌تواند برای مصرف‌کنندگان جالب توجه باشد، نانومحصولات این شرکت به دلیل فرمولاسیون ویژه‌ای که دارند قدرت پاک‌کنندگی بالایی داشته و عاری از مواد شیمیایی خطرناک هستند، در نتیجه به سطح آسیبی نمی‌رسانند.

یکی دیگر از شرکت ها، شرکت نانو فراز سپاهان از دیگر تولیدکنندگان محصولات نانو است که برای خانه تکانی شب عید محصولات ویژه‌ای دارد، این شرکت اسپری آب‌گریز کننده برای سطوح فلزی، سطوح رنگ شده، شیشه، چوب،MDF ، سنگ، آجر، کاشی و سرامیک دارد. این اسپری‌های آبگریز کننده مانع از شوره‌ زدن و جذب آلودگی و پوسته پوسته شدن زیرلایه می‌شود و در مدت زمان کوتاهی خشک می‌شوند.

شرکت نانوپاد شریف نیز در بخش محلول‌های آبگریز کننده سطح فعالیت دارد، این شرکت اسپری آبگریز کننده سطوح فلزی، شیشه و سرامیک را تولید و به بازار عرضه می‌کند.

شرکت ستاره تابان پاک سبد بزرگی از محصولات نانو برای خانه‌تکانی دارد، اسپری پاک‌کننده انواع شیشه، محلول پاک‌کننده سینک ظرفشویی، اسپری پاک‌کننده و براق‌کننده چوب، محلول پاک‌کننده چندمنظوره، اسپری پاک‌کننده صفحات نمایش، محلول زمین‌شوی، اسپری پاک‌کننده فرش و موکت، اسپری پاک‌کننده پارکت و اسپری پاک‌کننده چرم از جمله محصولات این شرکت هستند که می‌توانند در تمیز کردن منازل و ساختمان‌ها استفاده شوند، البته این شرکت محصولاتی نظیر اسپری پاک‌کننده بدنه خودرو، اسپری پاک‌کننده لاستیک، اسپری پاک‌کننده داشبورد و اسپری پاک‌کننده موتور خودرو را تولید می‌کند که در کنار خانه تکانی، می‌تواند برای تمیز کردن خودروها در تعطیلات نوروز مورد استفاده قرار گیرد. در محصولات ستاره تابان پاک از فناوری نانوامولسیون استفاده شده که در آن قطرات با ابعاد تقریبا ۲۰ نانومتر برای تولید محصولات شوینده استفاده شده است.

نانو فناوری؛ در واقع نانو تکنولوژی فهم و به‌کارگیری خواص جدیدی از مواد و سیستم‌هایی در این ابعاد است که اثرات فیزیکی جدیدی عمدتاً متأثر از غلبه خواص کوانتومی بر خواص کلاسیک از خود نشان می‌دهند، به‌کارگیری فناوری نانو در تولید محصولات می‌تواند موجب بهبود خواص موجود محصولات یا توسعه محصولاتی با ویژگی‌های جدید شود، برای هر یک از محصولات نانو می‌توان میزان رفع مسائل موجود و همچنین راه‌حل‌های ارائه شده با فناوری نانو را بررسی و ارزیابی کرد.

منبع ایرنا
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;