حرکت ویرجینیا به سمت سبز شدن

هفته گذشته مجوز ساخت و بهره برداری چهار پروژه جدید انرژی خورشیدی در ویرجینیا صادر شد که انتظار می رود از انتشار ۴۵۹ میلیون پوند گاز دی اکسید کربن در این ایالت جلوگیری کند.
به گزارش پایگاه خبری تاسیسات نیوز، “رالف نورثام”، فرماندار ویرجینیا در بیانیه مطبوعاتی اعلام خبر صدور مجوزها که توسط اداره کیفیت محیط زیست ویرجینیا صادر شده است گفت: “ویرجینیا در حال به کارگیری انرژی خورشیدی با شتابی قابل قبول است که نتیجه آن اقتصادی پاک تر و سبز تر است. ”
طبق گفته انجمن صنایع انرژی خورشیدی آمریکا، این چهار پروژه جدید خورشیدی ۱۹۲ مگاوات به ظرفیت تولید برق خواهد افزود که بطور متوسط هر مگاوات می تواند برق حدود ۱۹۰ خانه را تامین کند.
چهار پروژه اعلام شده به شرح زیر می باشند:
– مزرعه دانویل که در پیتسیلوانیا در حال توسعه است و ۱۲ مگاوات برق تولید خواهد کرد.
– دراگن فلای، که در کمپبل در حال توسعه است و ۸۰ مگاوات برق تولید خواهد کرد.
– پروژه خورشیدی گراسشاپر که در مکلنبرگ در حال توسعه است و ۸۰ مگاوات برق تولید خواهد کرد.
– ترنر، که در هنریکو در حال توسعه است و ۲۰ مگاوات برق تولید خواهد کرد.
مدیر اداره کیفیت محیط زیست ویرجینیا، “دیوید پایلور”، در بیانیه مطبوعاتی گفت: در ۵ سال گذشته، ویرجینیا شاهد افزایش سیستم های خورشیدی نصب شده بوده است. از آگوست امسال، ده ها پروژه کوچک در این ایالت نزدیک به ۳۵۷ مگاوات برق تولید کرده اند که برای تامین انرژی مورد نیاز ۸۶ هزار خانه کافی است.
ماه گذشته، “نورثام” دستورالعمل شماره ۴۳ را صادر کرد که در آن خواسته شده است که ۱۰۰ درصد برق ویرجینیا تا سال ۲۰۵۰ از منابع عاری از کربن تامین شود. در این دستور العمل آمده است که تا سال ۲۰۳۰، ۳۰ درصد برق ایالت از منابع انرژی تجدیدپذیر تامین شود و تا سال ۲۰۲۶، ۲۵۰۰ مگاوات از برق تولید شده سهم منابع بادی فراساحلی باشد. بر اساس اعلام اداره اطلاعات انرژی آمریکا، در سال گذشته، تنها ۷ درصد از برق ایالت ویرجینیا از منابع تجدیدپذیر تامین شد.
Dominion Energy، ماه پیش اعلام کرد که این شرکت در حال ساخت ۲۲۰ توربین بادی در خط ساحلی به ارزش ۷٫۸ میلیارد دلار است که بزرگترین توسعه نیروگاه های بادی فراساحلی در ایالات متحده آمریکا خواهد بود و پس از بهره برداری قادر خواهد بود برق ۶۵۰ هزار خانه را تامین کند.
منبع زیست آنلاین
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;