جایزه ۱۰درصدکاهش مصرف برق، محاسبه۲۰ درصدی در قبض است

سخنگوی صنعت برق کشور: اگر مشترک ۱۰ درصد میزان مصرف خود را کاهش دهد، صورت حساب آن شخص حدود ۲۰ درصد کاهش می یابد و تعرفه‌های برق به صورت پلکانی محاسبه می شود و هرچه میزان مصرف افزایش یابد میزان تعرفه نیز به صورت پلکانی افزایش می یابد.
به گزارش پایگاه خبری تاسیسات نیوز، مصرف برق روز گذشته  در ساعت ۱۲ و ۴۹ دقیقه به ۵۷ هزار و ۵۳۵ مگاوات رسید که این میزان نسبت به مدت مشابه پارسال که ۵۵ هزار و ۱۸۵ مگاوات بود رشد ۲۳۵۰ مگاواتی داشته است.
مصرف برق روز گذشته کشور در حالی رکورد زد و از مرز ۵۷ هزار مگاوات گذشت که می توان با انجام کارهایی کوچک کشور را از خاموشی دور کرد.
همچنین مصرف برق شبانه کشور اما در مقایسه با مصرف روزانه کمی کاهش یافته و به ۵۶ هزار و ۱۴۲مگاوات رسیده است، اما مصرف برق در بخش صنایع هم روندی کاهشی در پیش گرفت و به ۴۹۰۱ مگاوات رسیده است. همچنین میزان ذخیره نیروگاه ها روز گذشته به ۱۰۰۳  مگاوات و میزان تولید برق از منابع تجدید پذیر هم به ۶۱۶۶ مگاوات رسید.
خاموشی برنامه‌ریزی شده داریم؟
در این بین مصطفی رجبی مشهدی – سخنگوی صنعت برق کشور – در خصوص احتمال اعمال خاموشی های برنامه ریزی شده در کشور، گفت:  قطعاً با رعایت صرفه جویی در مصرف برق در ساعات اوج مصرف برای پاسخگویی به رشد متعارف مصرف نیازی به خاموشی برنامه ریزی شده نخواهد بود.
وی افزود: توصیه اصلی تنظیم دمای کولرها ی گازی در دمای آسایش  ۲۵ درجه  و استفاده از دور کند کولرهای آبی است. البته بهتر است از وسایل پرمصرف نظیر لباسشویی ظرفشویی، جاروبرقی و اتو بخار در این ساعت استفاده نشود و همچنین اگر هر مشترک تنها یک لامپ اضافی را خاموش کند نیز تاثیر بسزایی دارد.
سخنگوی صنعت برق کشور با بیان اینکه برای مشترکان خوش‌مصرف پاداش در نظر گرفته شده است، تا جایی که حتی مشترکان می‌توانند با مدیریت مصرف قبوض برق خود را رایگان کنند، تاکید کرد: اگر مردم صرفه جویی کنند هیچ محدودیتی برای اهدا پاداش وجود ندارد، دو شرط برای اهدا پاداش در نظر گرفته شده است، مشترک باید زیر الگوی مصرف منطقه خودش مصرف کند و نسبت به سال قبل کاهش مصرف داشته باشد.
رجبی مشهدی با بیان اینکه اگر مشترک ۱۰ درصد میزان مصرف خود را کاهش دهد، صورت حساب آن شخص حدود ۲۰ درصد کاهش می یابد، گفت: تعرفه‌های برق به صورت پلکانی محاسبه می شود و هرچه میزان مصرف افزایش یابد میزان تعرفه نیز به صورت پلکانی افزایش می یابد.
به گفته وی مشترکان پر مصرف مشمول این قاعده نخواهند شد و باید سعی کنند میزان مصرف خود را کاهش دهند در غیر این صورت ۱۶ درصد قیمت برق این دسته از مشترکان بیشتر محاسبه می‌شود، تاکنون نیز برنامه‌ای برای قطع برق مشترکان پر مصرف در نظر گرفته نشده است.
سخنگوی صنعت برق کشور با اشاره به میزان پرداختی مشترکان، اظهار کرد: مبلغ متوسط قبوض برق مشترکان ماهانه در سال گذشته ۱۲ هزار ۵۰۰ تومان بوده که امسال این عدد به ۱۳ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار و ۵۰۰ افزایش یافته است.
منبع خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;