تولید نخستین اسکروپمپ فاضلابی در قم

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قم گفت: برای نخستین بار در کشور اسکروپمپ فاضلابی با توان متخصصان داخلی در این استان ساخته شد و با موفقیتبه بهره برداری رسید.
به گزارش پایگاه خبری تاسیسات نیوز، علی جان صادق پور روز دوشنبه در گفت وگویی افزود: اسکروپمپ های تلمبه خانه شماره ۲ فاضلابشهر قم به دلیل عمر بالا و فرسودگی نیاز به تعویض داشت.
وی اظهار داشت: با توجه به عدم موفقیت تولید این دستگاه در داخل کشور، برگزاری مناقصه برای خرید از شرکت های خارجی در دستور کار قرار گرفت.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قم ادامه داد: قیمت ارائه شده توسط شرکت های خارجی برای ساخت این اسکروپمپ برابر ۱۲ میلیارد ریال اعلام شد که با توجه به هزینه بالا و محدودیت اعمال شده برای واردات به علت تحریم، بومی سازی دانش ساخت اسکروپمپ در داخل کشور به جدیت پیگیر شد.
صادق پور اظهار داشت: پس از طراحی های اولیه، با همکاری یک شرکت خصوصی در شهر قم ساخت این اسکروپمپ در قم آغاز شد و در نهایت پس از ۶ ماه کار و تلاش، اسکروپمپ با هزینه ای با یک پنجم مشابه خارجی در داخل کشور تولید و از خروج مقادیر زیادی ارز از کشور جلوگیری شد.
وی با بیان اینکه این دستگاه به طول حدود ۱۵ متر و ظرفیت پمپاژ ۲۵۰ لیتر در ثانیه از ابتدای سال جاری در مدار بهره برداری قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: با بومی سازی دانش تولید این اسکروپمپ ها در داخل، شرکت های آب و فاضلاب سراسر کشور می توانند نیاز خود را بدون مشکل خاصی برطرف کنند.
اسکروپمپ ها راهکاری ایمن و قابل اطمینان برای انتقال حجم زیادی از سیالات در صنایع آب و فاضلاب با بالاترین بازدهی هستند که گذر مقادیر زیادی از سیال حاوی مواد جامد بدون خطر انسداد از طریق این اسکروپمپ ها امکان پذیر است.
منبع ایرنا
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;