شربیانی تاکید کرد: پیرو مصوبه اخیر اخذ مطالبات شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اصلاحات و الحاقات بعدی که ۱۵ آبان ماه تصویب شد، اعمال پاداش خوش‌حسابی در پرداخت عوارض صدور پروانه ساختمانی مشروط به پرداخت کل بدهی مؤدی است. همچنین متعاقب آن استفساریه ۲۸ آذرماه سال‌جاری با طرح این پرسش که آیا این تخفیفات شامل عوارض علی‌‌‌الحساب می‌شود یا خیر؟ به شورا آمد که رای نیاورد. بنابراین انتظار می‌‌‌رفت صراحت، شفافیت و دقت بالای مصوبه شورای شهر مورد تعبیر و تفسیر ناصواب نشود. اما اخیرا شهردار تهران طی بخشنامه‌‌‌ای دستوری را صادر کرده مبنی بر اینکه پرداخت کل یا بخشی از عوارض نیز شامل تخفیفات می‌شود! در این بخشنامه عنوان شده است که تمام اقلام عوارض شهرداری دارای اعتبار زمانی اعم از عوارض بخشی یا تمام عوارض صدور پروانه در صورت درخواست متقاضی جهت پرداخت نقدی مشمول جدول پاداش خوش حسابی مصوبه مورخ ۱۵ آبان ۱۴۰۱ می‌شود.
سخنگوی کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه به روشنی پیداست این بخشنامه، با مصوبه شورای شهر کاملا مغایر است، افزود: به عنوان عضو شورای شهر به آثار و تبعات رانتی و فسادزای این بخشنامه تذکر می‌‌‌دهم. وی همچنین گفت: متاسفانه اخبار و شنیده‌‌‌های ناگواری از این تاییدیه و دست خطی که از شهردار تهران گرفته‌‌‌اند، شنیده می‌شود. این عضو هیات‌رئیسه شورای شهر تهران یادآور شد: بر اساس جایگاه قانونی و نظارتی شورای شهر از شهردار شهر تهران می‌خواهم نسبت به ابطال این دستور غیر‌قانونی اقدام عاجل کند و گزارش آن را به شورای شهر تهران ارسال کند.
وی تاکید کرد: علاوه بر این توسط اعضای شورای شهر تهران چه به صورت شفاهی و چه به صورت کتبی بارها خواسته شده تا به سوالات ذیل پاسخ دقیق و مکتوب داده شود؛ اول اینکه در دو مرحله قبلی پاداش خوش حسابی، دقیقا مشخص شود که این تخفیفات به چه کسانی داده شده است؟ شهردار تهران باید مشخص کند که در هر منطقه و ناحیه چه میزان هم از نظر مقادیر و هم از نظر میزان، از تخفیف برخوردار شده‌‌‌اند. شربیانی همچنین گفت: برآوردهای قبلی و هشدارهای برخی از اعضای شورای شهر تهران در زمان تصویب لایحه تخفیفات نشان داد که مقدار زیادی از این تخفیفات شامل حال عده اندکی، آن هم در برخی از مناطق خاص شده است. این در حالی است که ادعای رونق در ساخت‌وساز تهران و بهره‌مندی لایه‌های مختلف متوسط و کم‌درآمد مناطق جنوبی تهران از این مصوبه، در زمان ارائه لایحه از سوی مدیران ارشد شهرداری مطرح شده بود.