با یک میلیارد تومان می توان در پایتخت خانه دار شد؟

0

در شهر تهران با یک میلیارد تومان نقدینگی، ۴۸۰ میلیون تومان وام و حدود ۳۰۰ میلیون تومان نرخ رهن می توانید صاحب آپارتمان شوید.

به گزارش اخبار ساختمان، نرخ آپارتمان های ۷۰ متری را در نقاط مختلف تهران مورد بررسی قرار داده ایم. قیمت ها بر اساس منطقه، موقعیت و امکانات، متفاوت است.

نرخ های درج شده در آگهی های ملکی نشان می دهد که محدوده قیمت آپارتمان های ۷۰ متری دو خوابه در جنوب تهران بین ۱.۲ تا ۱.۵ میلیارد تومان است. در مرکز و شمال تهران البته نرخ ها مقداری بیشتر است.

در محله مسعودیه، یک آپارتمان ۷۰ متری با سن بنای هفت سال دارای امکانات کامل شامل پارکینگ، انباری و آسانسور به مبلغ ۲.۶ میلیارد تومان به فروش می رسد.

در دروازه شمیران واقع در مرکز تهران، آپارتمانی با همین متراژ و سن بنای ۱۵ سال، دارای انباری واقع در طبقه سوم ۲.۸ میلیارد تومان فروخته می شود.

قیمت آپارتمان های ۷۰ متری در پایتخت
محدوده
سن بنا
طبقه
امکانات
قیمت کل
خزانه
۲۱
پنجم
انباری
۱٫۳ میلیارد تومان
دریان نو
۲۰
دوم
—-
۳٫۵ میلیارد تومان
پیروزی
۱۱
سوم
آسانسور
۳٫۲ میلیارد تومان
باقرشهر
نوساز
اول
پارکینگ – انباری – آسانسور
۱٫۳ میلیارد تومان
مسعودیه
۷
سوم
پارکینگ – انباری – آسانسور
۲٫۶ میلیارد تومان
استاد معین
۵
دوم
انباری – آسانسور
۳٫۵ میلیارد
دروازه شمیران
۱۵
سوم
انباری
۲٫۸ میلیارد تومان
فلاح
۱۳
سوم
پارکینگ – انباری – آسانسور
۲ میلیارد تومان
دروس
۸
سوم
پارکینگ – انباری – آسانسور
۸ میلیارد تومان
شهرری
نوساز
چهارم
آسانسور
۱٫۸ میلیارد تومان

در شمال شهر تهران با توجه به متوسط ۹۹.۴ میلیون تومانی قیمت هر متر خانه در منطقه یک، آپارتمان ۷۰ متری تقریبا ۶ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان قیمت دارد.

اما اگر قصد خرید خانه در جنوب یا مرکز تهران را دارید می توانید از طریق وام اوراق تسهیلات مسکن ۴۸۰ میلیون تومان تسهیلات زوجین دریافت کنید. البته با نرخ امروز باید حدود ۱۲۰ میلیون تومان برای خرید این اوراق هزینه کنید.

بنابراین با نقدینگی حدود یک میلیارد تومان به اضافه تسهیلات و رهن واحد می توانید آپارتمانی با قیمت تقریبی ۱.۷ میلیارد تومان خریداری کنید. نحوه پوشش دهی قیمت مسکن شامل یک میلیارد تومان نقدینگی، ۳۶۰ میلیون تومان وام اوراق و حدود ۳۰۰ میلیون تومان نرخ رهن است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;