رکاب بزن و برق تولید کن

به گزارش پایگاه خبری تاسیسات نیوز، ایستگاه‌های دوچرخه S-Park، با استفاده از انرژی الکتریسیته تولید شده توسط دوچرخه سواری، که در باتری‌های تعبیه شده ذخیره می‌شود، روشنایی ساختمان‌ها را در شب تامین می‌کنند.
چالش انرژی پاک آمستردام، سبب شد که Guillaume Roukhomovsky و Blaž Verhnjak به فکر طراحی دوچرخه S-Park بیفتند.
آمستردام اهداف بزرگی در زمینه تولید برق از انرژی‌های تجدید پذیر داشته و تصمیم جدی دارد که تا سال ۲۰۲۵، ۱/۴ برق خود را به طور مداوم از این طریق تولید کند.
اما در مرکز شهر، با توجه به وجود آثار تاریخی و ساختمان‌های محافظت شده، استفاده از پانل‌های خورشیدی مجاز نیست.
زیرساخت‌های دیگری که برای انتقال برق مورد نیاز است مانند پست‌های برق و ترانسفورماتورها، بسیار بزرگ بوده و نمای شهری را زشت جلوه می‌دهد.
بنابراین، چگونه می‌توان شهر را تغییر داد؟
البته نباید فراموش کرد که این شهر، به شهر دوچرخه معروف است. هر روز در آمستردام، دوچرخه سواران در مجموع ۲ میلیون کیلومتر را طی می‌کنند.
هنگامی که مردم با دوچرخه به سرکار، باشگاه ورزشی و یا به نقطه دیگر شهر می‌روند، به طور متوسط ۱۹.۵ میلیون وات ساعت برق تولید می‌کنند. این میزان انرژی برای تامین برق هزاران خانه کافی می‌باشد.
اما چه می‌شود از این انرژی در خانه‌ها استفاده کینم؟
در واقع این ایده و هدف ساخت S-Park می‌باشد. S-PARK یک رک دوچرخه (ایستگاه قرار گیری دوچرخه) است که دوباره طراحی شده است.
دوچرخه سواران با استفاده از این رک، می‌توانند انرژی تولید شده در دوچرخه هایشان را به برق محله زندگیشان تبدیل کنند.
مهمترین بخش این سیستم، چرخ جلوی دوچرخه و رک مخصوص دوچرخه می‌باشد. زمانی که مشغول به دوچرخه سواری هستید، زنجیر چرخ انرژی جنبشی را در باتری ذخیره می‌کند.
هنگامی که دوچرخه در رک‌های مخصوص S-Park پارک می‌کنید، انرژی ذخیره شده در باتری به شبکه الکتریکی تعیین شده تزریق می‌شود.
این سیستم چگونه کار می‌کند؟
نحوه کار آن ساده می‌باشد. هر فرد یک دوچرخه مخصوص تحویل می‌گیرد. پس از نصب، این دوچرخه انرژی که در طول دوچرخه سواری تولید می‌شود را در باتری تعبیه شده ذخیره می‌کند.
در پایان روز، وقتی همه با دوچرخه هایشان به خانه برگشتند، و دوچرخه هایشان را در محل تعیین شده قرار دادند، انرژی ذخیره شده به شبکه محلی تزریق می‌شود، و انرژی پاک موردنیاز برای روشنایی محله، برای روشن کردن دستگاه بازی‌های ویدیویی و یا انرژی مورد نیاز برای کارکردن یک روز کامل یخچال را، فراهم می‌کند.
منبع برق نیوز
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.